BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Irena Szewińska i Jerzy Dudek TYTANAMI SPORTU 2013

Kapituła Nagrody TYTAN SPORTU w roku 2013 uhonorowała tym prestiżowym wyróżnieniem dwoje wybitnych polskich sportowców Irenę Szewińską i Jerzego Dudka. Honorowy Patronat nad uroczystością, która odbędzie się w 9 października w hotelu Hilton w Warszawie, objęło Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Sportu.

Statuetka TYTANA SPORTU jest nagrodą cykliczną, przyznawaną corocznie od roku 2011 najwybitniejszym polskim sportowcom przez przedstawicieli branży budowlanej pod przewodnictwem firmy Selena. W skład Kapituły Nagrody wchodzą przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń branżowych związanych z branżą budowlaną.

Ideą przyświecającą organizatorom przy ustanawianiu nagrody była chęć pokazania analogii między sukcesem sportowym i sukcesem biznesowym. Oba te aspekty naszego życia cechować powinny: gra fair play, ciężka i systematyczna praca prowadząca do sukcesów, radość wynikająca z pokonywania przeszkód, konsekwencja w działaniu, pozytywne emocje, satysfakcja z osiąganych wyników, a także promocja Polski na arenie międzynarodowej.

W roku 2011 pierwszym laureatem nagrody TYTAN SPORTU został Władysław Kozakiewicz - mistrz olimpijski i rekordzista świata w skoku o tyczce. W roku 2012 Kapituła Nagrody wyróżniła nią innego polskiego złotego medalistę olimpijskiego - Ryszarda Boska - legendę polskiej siatkówki, członka złotej polskiej drużyny siatkarzy z Meksyku i Montrealu. W roku 2013 Kapituła zdecydowała się wyróżnić Irenę Szewińską i Jerzego Dudka.

Irena Szewińska to najlepsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu, 7-krotna medalistka olimpijska (1964, 1968, 1972, 1976), rekordzistka Polski, Europy i świata (100, 200, 400, w skoku w dal, sztafetach), najlepsza sportsmenka świata (1974), działaczka polskiego i międzynarodowego ruchu sportowego, członek władz MKOl.

Jerzy Dudek to sześćdziesięciokrotny reprezentant Polski, członek galerii sław Reprezentacji. Triumfator i bohater Finału Piłkarskiej Ligi Mistrzów z 2005 roku jako bramkarz FC Liverpool. Bronił też bramki m.in. Feyenoordu Rotterdam - wybierany najlepszym bramkarzem (1999) i najlepszym piłkarzem (2000) ligi holenderskiej, mistrz Holandii z Feyenoordem. Wraz z Realem Madryt mistrz Hiszpanii (2008) i zdobywca Pucharu Króla (2011). Zdobywca Pucharu Anglii i Pucharu Ligi Angielskiej w barwach FC Liverpool.

źródło i zdjęcie: SELENA

logo footer