BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Łódź: Najpierw stadion, potem hala sportowa

Nie od hali sportowej, a od boiska piłkarskiego z krytą trybuną rozpocznie się budowa Centrum Sportowego w Łodzi - poinformowała w poniedziałek prezydent miasta Hanna Zdanowska. Na pierwszy etap budowy centrum magistrat zarezerwował 126 mln zł.

Z uwagi na to, że Światowa Federacja Siatkówki zgodziła się na rozgrywanie meczów podczas przyszłorocznych mistrzostw świata siatkarzy w Atlas Arenie, bez konieczności budowy dodatkowej hali treningowej, przesuwamy termin jej budowy, a rozpoczynamy realizację stadionu na terenie Centrum Sportowego przy al. Unii, zapowiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Okazało się, że oferty przetargowe na budowę hali sportowej znacznie przekraczają środki, jakimi dysponuje na ten cel budżet miasta. Przetarg składał się z dwóch części: zaprojektowanie i wybudowanie boiska wraz z trybuną zachodnią przy al. Unii 2 (kwota przeznaczona - ok. 63,2 mln zł) oraz zaprojektowanie i wybudowanie hali sportowej przy al. Unii 2 (kwota przeznaczona - 45,6 mln zł).

Jak poinformował dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych UMŁ Tomasz Głuszczak, na budowę stadionu miejskiego wpłynęło 5 oferty i przetarg, dotyczący pierwszej części powinien zostać rozstrzygnięty w przyszłym tygodniu. Przy ewentualnych odwołaniach do końca listopada powinniśmy poznać wykonawcę. Najniższa oferta na budowę hali wyniosła 53 mln zł, natomiast na wykonanie boiska z trybuną zachodnią - ok. 97 mln zł

Ponieważ przebudowa stadionu ŁKS wymaga również rozbiórki starej hali klubowej, do dyspozycji drużyn przekazany zostanie obiekt przy ul. Skorupki, który być może uda się szybko wyremontować i zmodernizować na potrzeby rozgrywek.

źródło i zdjęcie: uml.lodz.pl

logo footer