BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Sanoku powstanie 11 boisk sportowych

W Sanoku rozpoczęto budowę 11 boisk sportowych. Dofinansowanie na ten cel władze miasta uzyskały z Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007 - 2013.

11 boisk w Sanoku powstanie w ramach projektu: "Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Sanoku i Medzilaborcach", realizowanego we współpracy ze słowackim partnerem - miastem Medzilaborce.

Dla nas to bardzo ważne zadanie, gdyż dzięki niemu powstanie infrastruktura sportowo-rekreacyjna, która zostanie udostępniona bezpłatnie szerokiemu gronu odbiorców, a więc nie tylko mieszkańcom, ale także odwiedzającym miasto turystom, mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Jedenaście nowych boisk o sztucznej nawierzchni (m.in. do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, nożnej) powstanie przy:

- Szkole Podstawowej nr 3 (2 boiska: wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej),

- Szkole Podstawowej nr 6 (2 boiska: wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej),

- Szkole Podstawowej nr 2 (1 boisko wielofunkcyjne),

- Gimnazjum nr 4 (2 boiska: wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej)

- Gimnazjum nr 1 (1 boisko wielofunkcyjne).

Projekt obejmie również budowę trzech boisk na ogródku jordanowskim (do siatkówki, wielofunkcyjne oraz do badmintona), które zostaną otoczone bieżnią poliuretanową. Z boisk tych będą równiez korzystać uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sanoku.

Boiska w większości będą oświetlone oraz ogrodzone i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. Warto dodać, że po zakończeniu inwestycji władze miasta przywrócą na ogródku jordanowskim plac zabaw, który został zdemontowany na czas wykonywania parkingu wielopoziomowego i ww. inwestycji.

Słowacy zrealizują natomiast boiska przy dwóch szkołach, przeprowadzą modernizację trybun na stadionie oraz remont kręgielni. W ramach projektu zorganizowane zostaną „zielone szkoły” oraz piknik sportowy. Zakończenie projektu planowane jest na 4 kwartał przyszłego roku.

Koszt całości zadania to blisko 1,5 mln euro, przy dofinansowaniu prawie 1,3 mln euro.

źródło i zdjęcie: www.sanok.pl

logo footer