BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Swarzędzu rozpocznie się budowa skateparku

W Swarzędzu w pobliżu pływalni Wodny Raj wkrótce rozpocznie się budowa w skateparku. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym złożyła spółka DOMBUD sp.j. z Gliwic, która zgodnie z zawartą umową zbuduje ten obiekt za niespełna 2 mln złotych.

33 proc. kosztów budowy swarzędzkiego skateparku to dofinansowanie przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Skatepark jest przeznaczony dla młodych ludzi i musi spełnić oczekiwania użytkowników, dlatego na etapie tworzenia założeń i lokalizacji przyszłej inwestycji przeprowadzone zostały konsultacje z młodzieżą jeżdżącą na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX. To użytkownicy wiedzą najlepiej jakiego typu przeszkody by chcieli i jaka dyscyplina u nich przeważa. Planowana inwestycja to jeden z najnowocześniejszych projektów skateparków w Polsce - tzw. skatepark plaza, który polega na umiejętnym połączeniu rozwiązania parkowego o charakterze wypoczynkowym z rozmaitymi urządzeniami do uprawiania sportu wyczynowego uzupełnionymi zielenią.

Skatepark, zlokalizowany przy ul. Kosynierów w Swarzędzu będzie obiektem w kształcie żelbetowej niecki o pow. 1704,58 m2 z elementami małej architektury - ławki, stojaki na rowery, kosze etc.

Obiekt o długości 58 m i szerokości prawie 42 m. będzie ogólnodostępny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, co niewątpliwie wpłynie na styl jazdy. Skatepark zostanie wykonany z wysokiej klasy betonu, który jest formowany na miejscu budowy. Pozwala to tworzyć różne kształty urządzeń, dzięki czemu osoby jeżdżące będą miały większą przyjemność z jazdy przy wykonywaniu różnych tricków. Elementami skateparku będą: schody z poręczą, manual box, grand-murek, grind box, quarter pipe, mini bank, fala z fun box piramidą, bowl, double set, gap i wulkan. Przeszkody zaprojektowano w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających skaterów.

Teren skateparku zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, zasilanie i oświetlenie oraz będzie ogrodzony.

Skatepark ma być gotowy do końca czerwca przyszłego roku.

źródło i zdjęcie: http://swarzedz.pl/

logo footer