BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa Stadionu Miejskiego w Lublinie na półmetku

We wtorek, 22 października 2013 roku, odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy w związku z zakończeniem prac przy stanie surowym. Oznacza to, że prace budowlane znalazły się na półmetku. Otwarcie Stadionu zaplanowano na wrzesień przyszłego roku.

Stadion piłkarski pomieści około 15,5 tys. widzów. Będzie wyposażony w zadaszone trybuny i wbudowany w bryłę stadionu budynek główny. Znajdzie się w nim zaplecze szatniowo-socjalne i sanitarne dla zawodników, dziennikarzy oraz strefa VIP, w której planowane są m.in. skyboxy, restauracja, sala konferencyjna i loża.

W budynku głównym znajdzie się również strefa odnowy biologicznej, sale ćwiczeń, pomieszczenia administracyjne i techniczne. W budynku komercyjnym zlokalizowanym w podtrybuniu przewidziano: sklep sportowy, dwa gabinety kosmetyczne, pub sportowy. W pozostałej części podtrybunia zostały zaplanowane: bary, sanitariaty, punkty pierwszej pomocy.

Na terenie obok Stadionu Miejskiego w Lublinie jest przewidywana czterotorowa bieżnia tartanowa do treningów i dwa pełnowymiarowe nawadniane boiska treningowe. Parkingi znajdujące się wokół stadionu pomieszczą łącznie 1027 pojazdów, w tym 816 stanowisk przewidziano jako miejsca ogólnodostępne.

źródło i zdjęcie: www.lublin.eu

logo footer