BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Angielski dla policjantów

Policjanci z Trójmiasta coraz lepiej mówią po angielsku. Turyści nie mają problemów z uzyskaniem od nich informacji w tym języku. A wszystko wskazuje na to, ze przed zbliżającym się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 sytuacja jeszcze się poprawi.

Wszystko dzięki kursom językowym, które jednak dobrowolne. Póki co każdy funkcjonariusz dopłaca do nich ok. 300 złotych z własnej kieszeni. Resztę funduje komisariat, w którym policjant pracuje. Na razie taki system się sprawdza. Funkcjonariusze bez trudu wyjaśnią nam drogę po angielsku. Nie trudno ich zrozumieć.

- Od września rusza nowy projekt za dwa miliony złotych - mówi Błażej Bąkiewicz z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Będzie trwał dwa lata. Obejmie pięciuset policjantów. Uczyć się będą angielskiego i niemieckiego. Powstaną też szkolenia dla pracowników cywilnych.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poszczególnych komendach. Dodatkowo dostępna będzie platforma e-learningowa, jako uzupełnienie nauki. Dzięki niej sprawnie pójdzie sprawdzenie wiedzy. - Na kursie oprócz podstaw, pojawią się specjalistyczne zwroty potrzebne każdemu policjantowi - dodaje Bąkiewicz.

Teraz wszystko w rękach mundurowych. To od nich zależy, czy skorzystają z szansy nauki języków obcych. Nastawienie samych zainteresowanych i prognozy wyglądają optymistycznie. Już teraz policjanci dokształcają się we własnym zakresie.

Źródło: PL.2012

logo footer