BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skate Park i Miasteczko Ruchu Drogowego otwarto w Żorach

5 listopada 2013 roku, o godzinie 12:00, otwarto Skate Park i Miasteczko Ruchu Drogowego w Żorach w województwie śląskim. Firma Lafarge dostarczyła beton Artevia do budowy wszystkich ścieżek i placów inwestycji o całkowitej powierzchni 4700 m2.

To największa inwestycja Lafarge w Polsce i jedna z większych w Europie z zastosowaniem pięciu kolorów betonu Artevia.

Nowa przestrzeń miejska przeznaczona jest dla miłośników jazdy na rowerach, rolkach i deskorolkach.

Innowacyjność Lafarge miała w tym projekcie różne oblicza. Same przewagi naszego rozwiązania, jak bezpieczeństwo czy trwałość nawierzchni, to korzyści zarówno dla użytkowników skate parku, jak i inwestora. Innowacyjne były też: sposób pracy nad projektem w systemie Solidna Ekipa oraz zastosowana technologia układania betonu, powiedział Federico Tonetti, Wiceprezes Zarządu Lafarge w Polsce i Dyrektor Generalny Linii Produktowej Betonu.

Z punktu widzenia trwałości nawierzchni i kosztów jej utrzymania wybór betonu Artevia jest optymalnym rozwiązaniem. Wykonana powierzchnia w miasteczku ruchu nie jest gładka przez co zapewnia lepszą przyczepność. Jest bezpieczniejsza również ze względu na fakt, że nawet mokra nie będzie nadmiernie śliska. Liczy się też walor estetyczny. Lafarge wprowadza na polski rynek unikalny system współpracy projektowej. Firma pracowała z inwestorem i wykonawcą od projektu architektonicznego, poprzez dostawę materiału aż do realizacji.

Nazwaliśmy ten system pracy: Lafarge Solidna Ekipa. Zastosowaliśmy także innowacyjną technologię układania betonu metodą torkretowania, dodaje Federico Tonetti.

Torkretowanie to natryskiwanie masy betonowej na konstrukcję żelbetową za pomocą sprężonego powietrza do wykonania zagłębionej niecki - tzw. bowla.

Miasteczko Ruchu Drogowego powstało w znanym wszystkim mieszkańcom Żor Parku Cegielnia,  który już teraz jest miejscem aktywnego wypoczynku, między innymi dzięki siłowni pod chmurką oraz parkowi linowemu. Dzięki najnowszej inwestycji, Park Cegielnia stanie się sportowym centrum miasta. Miasteczko zostało wyposażone w odpowiednie znaki drogowe, oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz monitoring, dzięki czemu dzieci w komfortowych warunkach mogą poznawać tajniki bezpiecznej jazdy. Współpraca z Lafarge przy budowie skate parku była "bardzo kolorowa", powiedziała Anna Ujma, Doradca Prezydenta ds. Polityki Promocji i Informacji.

źródło i zdjęcie: Lafarge

logo footer