BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa ścieżki rowerowej Góra - Jastrzębia

Zbliża się zakończenie robót budowlanych związanych z "Budową ścieżki rowerowej Góra - Jastrzębia przy drodze wojewódzkiej nr 324".

Wykonawcą zadania jest Firma Przedsiębiorstwo Drogowe "DROGBUD" - Gostyń Sp. z o. o. Grabonóg.

W ramach zadania zostanie wybudowana ścieżka rowerowa o długości 1571 m.b. (po prawej stronie drogi w kierunku Jastrzębia).

Ponadto: przebudowa istniejących zjazdów publicznych na drogi gruntowe i do ogrodów działkowych, a także zjazdów indywidualnych do pól położonych przy drodze. W obrębie zjazdów zlokalizowano placyki z ławkami o nawierzchni z kostki brukowej (4 szt.). Pomiędzy ścieżką, a skarpą rowu projektuje się pas izolacyjny o szer. 0,45 m, a także przebudowę rowu drogowego z utrzymaniem jego dotychczasowej funkcji jako rowu odparowującego. Budowę ścianki oporowej o wys. 80 cm z prefabrykowanych elementów betonowych typu "L" o długości 598 m.b. oraz 66 m.b. ścianki oporowej o wys. 130 cm z prefabrykowanych elementów betonowych typu "L".

Obecnie trwa wylewanie asfaltu na ścieżkę rowerową. W dalszej kolejności będą montowane barierki ochronne.

Wartość zadania wynosi: 1 189 116 zł, w tym dofinansowanie: 594 558,00 zł. Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Dolnośląskiego.

źródło i zdjęcie: www.gora.com.pl

logo footer