BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła "Akademia Orlika"

4 lipca br. w Warszawie, na „Orliku" przy ul. Przy Bażantarni 3, ruszył pilotażowy program „Akademia Orlika". Program skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a jego celem jest odkrywanie piłkarskich talentów.

W imprezie na Ursynowie wzięli udział m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Tomasz Półgrabski, znani przed laty piłkarze - Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski i mistrz olimpijski z 1972 roku Jerzy Kraska oraz około 200 dzieci.

W 2009 roku, w ramach pilotażu, „Akademia Orlika" zostanie uruchomiona w czterech województwach: mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim i pomorskim.

Podczas imprez w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Rumii wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w testach sprawnościowych, a najlepsze zostaną skierowane do drugiego etapu Akademii - czyli trwających przez cały sierpień „Wakacji z Orlikiem". Spośród nich, w każdym regionie, wyselekcjonowanych zostanie 30 najzdolniejszych zawodników, którzy trafią pod skrzydła „Akademii Orlika". Po roku treningów pod okiem najlepszych instruktorów najbardziej utalentowani zostaną skierowani do zaprzyjaźnionych klubów piłkarskich.

Kolejne pikniki „Akademii Orlika":

Łódź, 18.07.2009 - Polesie, ul. Wileńska 22a
Wrocław, 25.07.2009 - Brochów, ul. Wiaduktowa
Rumia, 1.08.2009 - ul. Stoczniowców 6

Organizatorem przedsięwzięcia jest Bank Zachodni WBK, partnerem projektu Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy, a nad całością patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: msport.gov.pl
Fot. raijn.pl

logo footer