BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Modernizacja skateparku w Gliwicach

Siedem nowych, ekstremalnych przeszkód znajdzie się na zmodernizowanym skateparku na pl. Krakowskim w Gliwicach. Inwestycja, która praktycznie jest już gotowa, powstała nie tylko pod okiem inżynierów ale także tych, którzy na co dzień korzystają z podobnych obiektów.

Nowy skatepark przy placu Krakowskim powinien zadowolić miłośników tej formy rekreacji. Obiekt spełnia oczekiwania zarówno początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. W pracach projektowych uczestniczyli młodzi ludzie, którzy korzystali z gliwickiego skateparku. Dzielili się z projektantem swoimi doświadczeniami oraz wymaganiami dotyczącymi rodzaju i kształtu urządzeń. Te sugestie w większości zostały uwzględnione w pracach projektowych, mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK.

Zgodnie z projektem na zmodernizowanym placu miłośnicy deskorolki, rolek i BMX będą mieli do dyspozycji siedem przeszkód: quarter pipe + wall ride + quarter pipe piramida, funbox + spin + funbox do skoków, platformę, manual set, rail oraz dwie skocznie.

Na placu zostanie wykonana nowa nawierzchnia betonowa, a widownia skateparku naprawiona. Słup oświetleniowy, który stał na środku placu zostanie przesunięty. Wokół skateparku powstanie ażurowe ogrodzenie.

Wykonawcą inwestycji była firma DOMBUD s.c. specjalizująca się w budowie skateparków. Koszt modernizacji to ok. 911 tys. złotych. Zgodnie z umową odbiór zaplanowany jest na 22 listopada tego roku.

źródło i zdjęcie: www.gliwice.eu

logo footer