BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Oszałamiające tempo budowy szpitala dla gdańskich kibiców

Nie tylko gdański stadion na Euro 2012, ale i druga, równie wielka i równie ważna dla Pomorzan inwestycja powstaje w Gdańsku. Mowa tu o nowym szpitalu pod nazwą Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Podczas EURO 2012 szpital będzie służył gdańskim strefom kibiców. Gdański Uniwersytet Medyczny buduje go za blisko 500 mln zł z budżetu centralnego. Tempo, w jakim wyrasta szpital, jest wprost oszałamiające. Gotowe jest już podziemie oraz parter, właśnie rozpoczęło się układanie stropu pierwszego piętra.

Do końca tego roku pięciokondygnacyjny budynek ma być w stanie surowym zamkniętym. Do lutego 2011 roku - szpital gotowy do wyposażania. W tym samym roku przyjąć ma pierwszych pacjentów. - Placem budowy "rządzi" już teraz generalny wykonawca - cieszy się Marek Langowski, kanclerz GUMed.

Ogłoszony przez uczelnię przetarg, w którym wystartowało osiem największych na naszym rynku firm, wygrało polsko-niemieckie konsorcjum Erbud SA i Wolf Muller. Postawi obiekt "pod klucz" za 192 mln zł. Nie obyło się jednak bez kłopotów. Dwie startujące w przetargu firmy oprotestowały jego wynik. - Co prawda, Krajowa Izba Odwoławcza przy prezesie Urzędu Zamówień Publicznych protesty odrzuciła, ale budowa Centrum Medycyny Inwazyjnej opóźniła się przez to o dwa miesiące. - Wykonawca przystał jednak na krótsze terminy.

Źródło: PL.2012

logo footer