BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zabrze zerwało kontrakt z Polimeksem na budowę stadionu

Inwestor zdecydował o odstąpieniu od umowy z Polimeksem-Mostostalem na realizację pierwszego etapu modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla - poinformowała samorządowa spółka Stadion w Zabrzu.

W komunikacie spółka podała, że decyzja o odstąpieniu od umowy została podjęta po szczegółowej analizie wniosku Polimeksu o przesunięcie terminu zakończenia prac oraz pozyskaniu opinii inżyniera kontraktu.

Ewentualna zgoda na kolejne przesunięcie terminu zakończenia budowy Stadionu nie gwarantowałby, że Polimex-Mostostal tym razem wywiąże się ze złożonych deklaracji, poinformowała Ludmiła Hernik, asystent zarządu spółki Stadion w Zabrzu.

Działanie Inwestora niweluje negatywne skutki oraz ewentualne ryzyko niepowodzenia dalszej współpracy z Generalnym Wykonawcą budowy, dodała.

Pierwotnie, według podpisanej w sierpniu 2011 r. umowy, Polimex miał zrealizować inwestycję do 24 kwietnia 2013 r. W kwietniu nowy termin wyznaczono na 30 listopada 2013 r.

Wartość tego zlecenia wynosiła 192,5 mln zł brutto. Gwarancja należytego wykonania wynosi 10 proc. kwoty kontraktu.

Oferty na pierwszy etap modernizacji stadionu w Zabrzu otwarto w połowie maja 2011 r. Propozycja Polimeksu była jedyną z dziesięciu, która mieściła się w kosztorysie inwestora (199 mln zł brutto).

W pierwszym etapie, który był przedmiotem kontraktu Polimeksu, mają zostać wybudowane trzy nowe trybuny o pojemności 24 tys. miejsc. W obecnym stanie pozostanie trybuna główna, przewidziana do modernizacji w kolejnym etapie.

Drugi etap modernizacji ma być zrealizowany w oparciu o kapitał prywatny. Stadion po całościowej przebudowie będzie mógł pomieścić 32 tys. kibiców.

źródło: www.budownictwo.wnp.pl
zdjęcie: Stadion w Zabrzu sp. z o.o. / www.budownictwo.wnp.pl

logo footer