BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Inauguracja portalu NaszOrlik.pl, nowy etap rozwoju Orlików w Polsce

9 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja, na której Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, ogłosił start programu Nasz Orlik - nowego etapu rozwoju Orlików. W portalu internetowym NaszOrlik.pl znajduje się baza wszystkich Orlików, ich strony internetowe oraz narzędzia przydatne Animatorom.

Orliki służą upowszechnianiu sportu, przede wszystkim dlatego, że są dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. Dzięki programowi Nasz Orlik wkraczamy w kolejny etap. Chcemy stworzyć jedną, wielką, orlikową rodzinę i będziemy razem pracować, aby w ciągu najbliższych lat stało się to rzeczywistością, stwierdził Minister Andrzej Biernat podczas konferencji.

Monika Chabior, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, zarządzającej portalem NaszOrlik.pl, dodała:

Stoimy teraz przed dwoma zadaniami. Z jednej strony musimy utrzymać zainteresowanie osób, które już korzystają z Orlików. Z drugiej - przyciągnąć na Orliki tych, których jeszcze na nich nie ma, czyli np. osoby niepełnosprawne, przedszkolaki, kobiety czy seniorów. W ramach programu Nasz Orlik wykorzystujemy doświadczenia z projektów prowadzonych w ramach UEFA Euro 2012. Działamy w sposób zintegrowany, prowadząc badania, konsultacje, tworząc portal i bazę wiedzy, prowadząc szkolenia, oferując granty i nagrody dla najlepszych Animatorów. Angażujemy samorządy, firmy prywatne, Animatorów, zarządców i oczywiście samych użytkowników, aby Razem tworzyć nasze Orliki.

NaszOrlik.pl zaprezentował Grzegorz Gądek, lider zespołu tworzącego portal.

Przygotowaliśmy indywidualne strony dla wszystkich Orlików dostępne pod adresem NaszOrlik.pl. Chcemy dzięki temu tworzyć spójny wizerunek Orlików w internecie i pokazać ich zróżnicowanie oraz otwartość na różne grupy. Użytkownicy będą mogli na tej stronie uzyskać wszystkie podstawowe informacje, czyli np. w jakich godzinach Orlik jest otwarty, jakiego typu sporty można na nim uprawiać. Dla samych Animatorów przygotowaliśmy Bazę wiedzy, gdzie będą oni mogli znaleźć informacje o możliwych źródłach finansowania projektów, pozyskiwaniu sponsorów, współpracy z lokalną społecznością oraz propozycji nowych zajęć, podsumował.

źródło: www.msport.gov.pl
zdjęcie: www.naszorlik.pl

logo footer