BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kryte lodowisko "Ice Rotterdam" z konstrukcją Neptunusa

Jeszcze przed nadejściem zimy władze holenderskiego miasta Rotterdam postanowiły zapewnić mieszkańcom zimowe rozrywki, dostosowując istniejącą infrastrukturę. Na terenach służących mieszkańcom latem do wypoczynku i uprawiania sportów na świeżym powietrzu, firma Neptunus wybudowała demontowalne konstrukcje, w których zorganizowano zimowe lodowiska.

Łyżwiarze pod dachem Neptunusa

W Rotterdamie 29 listopada odbyło się wielkie otwarcie nowoczesnego, tymczasowego krytego kompleksu lodowiskowego o nazwie "Ice Rotterdam". Robiący ogromne wrażenie, owalny obiekt składa się z dwóch lodowisk przeznaczonych do uprawiania różnego typu łyżwiarskich dyscyplin oraz miejsca, w którym można napić się czegoś ciepłego i smacznie zjeść. Pierwsze z lodowisk to profesjonalny tor łyżwiarski o długości 400 m, który spełnia wszelkie wymogi Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Mogą z niego korzystać zarówno zawodowi łyżwiarze, jak również osoby zaczynające swoją przygodę z łyżwiarstwem szybkim. Drugie lodowisko to klasyczna ślizgawka, na której spotkać się mogą wszyscy fani tego sportu, począwszy od miłośników jazdy rekreacyjnej, przez łyżwiarzy figurowych, aż po entuzjastów bardziej ekstremalnych sposobów jeżdżenia. Jego powierzchnia wynosi aż 800 m2. Co ciekawe, po zakończonym sezonie całość zostanie rozebrana, a teren ponownie zostanie oddany do użytku na czas letniego wypoczynku.

Ekstremalna jazda na lodzie

Budową kompleksu zajęła się firma Neptunus, specjalizująca się w budowie obiektów tymczasowych. Holenderska firma posiada bogate doświadczenie w konstrukcji hal sportowych oraz obiektów na wydarzenia sportowe, a projekt "Ice Rotterdam" nie był pierwszym tego typu przedsięwzięciem. Wcześniej w 2012 roku na potrzeby imprezy Red Bull Crashed Ice, Neptunus zbudował specjalne, miejsce dla uczestników przygotowujących się do wyścigu w wiosce dla zawodników "Athlete Village". Przestrzeń ta była w pełni wyposażona; posiadała szatnię, salę masażu oraz salę rekreacyjną. Tymczasowe obiekty coraz częściej stanowią uzupełnienie sportowej infrastruktury i cieszą się sporym zainteresowaniem wśród organizatorów zawodów sportowych. Ich głównymi zaletami są niższe koszty, krótszy czas realizacji projektu w porównaniu do stałych budowli oraz często spektakularny wygląd.

Cieszymy się, że branża sportowa korzysta z naszych rozwiązań. Budowaliśmy już obiekty na potrzeby Euro 2012, Igrzysk Olimpijskich, czy też zawodów w narciarstwie alpejskim w Austrii. Nasze oddziały, m.in. we Wrocławiu z każdym rokiem rozwijają się, a komponenty, które w nich powstają docierają na różne wydarzenia organizowane w całej Europie, komentuje Dorrie Eilers, dyrektor firmy Neptunus.

Tymczasowe obiekty, które stanowią uzupełnienie sportowej infrastruktury cieszą się sporym zainteresowaniem wśród organizatorów zawodów sportowych oraz sportowej infrastruktury w przestrzeni miejskiej. Każdy taki projekt jest inny i wymaga odpowiednich rozwiązań. Konstrukcje dostarczane przez firmę Neptunus charakteryzują się dużą elastycznością, co pozwala na dowolne modelowanie przestrzeni, która zapewni bezpieczeństwo i rozrywkę mieszkańcom chętnym do aktywnego spędzania czasu.

źródło i zdjęcie: Neptunus

logo footer