BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Sieć dróg rowerowych w powiecie aleksandrowskim

W powiecie aleksandrowskim dobiegła końca budowa 20-kilometrowej trasy rowerowej, która łączy trzy miasta i trzy gminy wiejskie. Mieszkańcy regionu mogą korzystać z coraz większej liczby nowych dróg dla cyklistów, które powstają na Kujawach i Pomorzu dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej rozdysponowanemu przez marszałkowską administrację.

Na realizację budowy ścieżek rowerowych w powiecie aleksandrowskim Związek Gmin Ziemi Kujawskiej otrzymał 3,3 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach projektu powstały trasy dla rowerzystów na terenie gmin wiejskich Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Waganiec oraz gmin miejskich Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek i Nieszawa.

Mieszkańcy regionu mogą korzystać z coraz większej liczby nowych tras rowerowych, które powstają na Kujawach i Pomorzu dzięki wsparciu rozdysponowanemu przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wsparcie trafiło między innymi na budowę ścieżek rowerowych od Podzamku Golubskiego do Owieczkowa w gminie Golub-Dobrzyń; z Nowych Dóbr przez Kolno do Górnych Wymiarów w gminie Chełmno oraz z Krotoszyna do Sadłogoszczy w gminie Barcin.

Trasy rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe powstają też przy okazji realizacji wielu projektów infrastrukturalnych związanych z budową i przebudową ulic oraz dróg.

Inne przedsięwzięcie przygotowywane z myślą o turystach rowerowych to wyznaczenie i oznakowanie szlaków rowerowych wzdłuż Wisły rozpoczynających się powyżej Włocławka i kończących poniżej Grudziądza, wpisujących się w ogólnokrajowy projekt Wiślanej Trasy Rowerowej.

źródło i zdjęcie: www.kujawsko-pomorskie.pl

logo footer