BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wyciszona sala gimnastyczna w szkole podstawowej w Cigacicach

Szkoła Podstawowa w Cigacicach od początku stycznia może poszczycić się nowo zaadaptowaną akustycznie sala gimnastyczną. Dzięki zastosowaniu materiałów produkowanych w Cigacicach na nowej linii do produkcji sufitów akustycznych, sala gimnastyczna może być wykorzystywana do koncertów czy przedstawień teatralno-kulturalnych.

Ta inicjatywa to wynik zarówno zakończonej w 2013 roku inwestycji w ROCKWOOL Polska jak i aktywnie działającego środowiska lokalnego Cigacic - przede wszystkim Stowarzyszenia Regionu Cigacic (SeRCe) oraz Teatru Wielkiego.

O problemie sali gimnastycznej i planach jej wykorzystania dowiedzieliśmy się przypadkiem - na jednym ze spotkań w szkole. Bardzo szybko podjęliśmy kroki, które pozwoliły na realizację tej wartej kilkadziesiąt tysięcy złotych inwestycji. To co udało nam się tutaj osiągnąć, to efekt m.in. zakończonej w zeszłym roku inwestycji w budowę linii do produkcji sufitów akustycznych. Ta inwestycja to dla mnie podsumowanie 20 lat obecności ROCKWOOL w regionie i krok ku dalszemu wspólnemu działaniu, wyjaśnia Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska.

W sali sportowej zastosowano akustyczne sufity podwieszane oraz najnowsze rozwiązania paneli ściennych, które dodatkowo zmniejszają pogłos. Panele te są produktami odpornymi na uderzenia piłek. Rozwiązania te przyczyniły się do 4-krotnej poprawy zrozumienia mowy w pomieszczeniu. Pozwalają ograniczyć negatywny wpływ hałasu, panującego zwłaszcza w miejscach użyteczności publicznej. Taka sala sportowa to dla nas olbrzymi prezent. Skorzystają na tym wszyscy, nie tylko uczniowie i nauczyciele na co dzień przebywający tutaj, ale również całe środowisko lokalne. Teraz będziemy mogli tu organizować koncerty, występy Teatru Wielkiego, wszelkie imprezy lokalne. W tę niedzielę odbyła się tu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki firmie ROCKWOOL i współpracy mamy możliwości, jakich nie ma wiele wsi. Aż żal z tego nie korzystać, podsumowuje Ewa Przybyła-Mężyńska, Dyrektor Szkoły oraz członek Stowarzyszenia Regionu Cigacic i Teatru Wielkiego.


Rozwijające się przedsiębiorstwa to również rozwój regionu. Nie tylko z powodu zatrudnienia, podatków czy inwestycji, Ale również dzięki działaniom sponsoringowym, charytatywnym i wszelkim przejawom wsparcia lokalnego, znanego dziś szerzej pod pojęciem społecznej odpowiedzialności biznesu.

To właśnie społeczna odpowiedzialność leży u podstaw kolejnych wspólnych działań ROCKWOOL Polska i Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Cigacicach. ROCKWOOL już od 20 lat aktywnie wspiera działania mające na celu edukację dzieci i młodzieży, umożliwiające im lepszy start w przyszłość. Wymienić tu można m.in. wyjazdy edukacyjne, wsparcie modelarni szkolnej, wyposażenie sal komputerowych czy nagrody dla najwybitniejszych uczniów.

Współpraca ROCKWOOL Polska i lokalnej społeczności to dobry przykład mądrego partnerstwa i umiejętnego korzystania z wzajemnych zasobów z korzyścią dla wszystkich ze stron.

źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

 

logo footer