BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie nowej siedziby DYSTEN

5 września 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie siedziby firmy DYSTEN Sp. z o.o. z Zabrza. Firma korzystając z dotacji unijnych i własnych środków wybudowała nowy biurowiec wraz z przestronną halą produkcyjną.

Wcześniej siedziba mieściła się na ul. Roosevelta w Zabrzu, zajmując kilka pięter.

Rozwój produkcji, wzrost zatrudnienia, wprowadzenie nowych produktów na rynek, przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie nowego przestronnego i funkcjonalnego miejsca pracy. Nowa siedziba firmy DYSTEN składa się z pomieszczenia R&D, hali produkcyjnej, studia demonstracyjnego, w którym przeprowadzane są testy sprzętów audio oraz pomieszczeń biurowych.

W uroczystości uczestniczyli klienci, pracownicy firmy oraz osoby, które przyczyniły się do powstania nowej siedziby. Otwarcia nowej siedzimy DYSTEN dokonali Prezydent Miasta - Pani Małgorzata Mańka–Szulik, Zarząd Firmy - Pan Paweł Kryszak oraz Krzysztof Szawerna, Pani Krystyna Zaręba-Kijak, której firma zawdzięcza projekt budynku oraz Pan Dariusz Dziubek reprezentujący ING Bank Śląski, dzięki któremu inwestycja doszła do skutku.

Firma rozpoczęła swą działalność na rynku sportowym jako producent tablic wyników. Z czasem rozszerzyła pole działania oferując kompleksowe instalacje w obiektach sportowych w zakresie prezentacji wyników, nagłośnienia, telewizji przemysłowej CCTV oraz pomiaru czasu na obiektach basenowych. Obecnie DYSTEN pracuje nad nową technologią sterowania multisportowymi tablicami wyników, która zostanie zastosowana przy produkcji 50 sztuk urządzeń dla Kuwejtu.

W związku z dynamicznie rozwijającą się branżę reklamy zewnętrznej powstał drugi dział - Digital Signange. W ofercie firmy znalazły się elektroniczne nośniki cyfrowe oraz oprogramowanie firmy Scala umożliwiające zarządzanie treścią w sieci nośników.

W 2008 roku firma weszła na rynek komunikacyjny. Tablice do inteligentnych systemów transportowych zostały zainstalowane na kilkunastu przystankach i dworcach komunikacji miejskiej w Polsce. DYSTEN wszedł także na rynki zagraniczne, już w tym roku tablice wyprodukowane w Zabrzu pojawią się w Helsinkach, Norymberdze, Hanau oraz Gottingen.

W 2010 roku firma podjęła decyzję o wprowadzeniu na Polski rynek światowej klasy sprzęty audio niemieckich marek. Produkty firmy Fohhn, Lawo oraz MBHO doczekały się pierwszych realizacji m.in. w Kinie Iluzjon w Warszawie oraz w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

źródło i zdjęcie: DYSTEN

DYSTEN
Firma: DYSTEN
logo footer