BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego ZKS Olimpia w Zambrowie

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, prace związane z modernizacją Stadionu ZKS Olimpia idą pełną parą. Oto, jak przebiegają prace budowlane na największym obiekcie sportowym w Zambrowie.

W połowie grudnia na Stadionie Miejskim ZKS Olimpia w Zambrowie zakończyły się prace związane z przygotowywaniem konstrukcji trybun z prefabrykatów żelbetonowych pod krzesełka. Aktualnie trwają roboty przygotowujące do wzniesienia nowego ogrodzenia stadionu. Wykonywane są już cokoły. Najbardziej jednak w oczy rzucają się prace związane z montażem stalowej konstrukcji zadaszenia trybun.

Budową stadionu zajmuje się firma "Tamex Obiekty Sportowe". Kierownik budowy Stadionu Miejskiego Henryk Wiśniewski zapewnił, że prace na budowie będą trwały dopóki warunki atmosferyczne na to pozwolą. W tym czasie robotnicy wykonywać będą kolejne etapy pracy związane z modernizacją stadionu, które początkowo planowane były na wiosnę.

W ramach II etapu modernizacji Stadionu Miejskiego w Zambrowie zostało zakończonych już kilka ważnych prac. W listopadzie zakończyły się prace na płycie boiska. Ułożono naturalną darń z rolek. Pola bramkowe zostały dodatkowo pokryte tzw. extra grassem, czyli nawierzchnią sportową z naturalnej trawy, wzmocnioną sztucznymi włóknami. Za bramkami pojawiły się maszty piłkochwytów. Została również wykonana betonowa konstrukcja pod nawierzchnię bieżni

Prace prowadzi spółka "Tamex Obiekty Sportowe", która doświadczenie w budowie obiektów sportowych w kraju zdobywa od 1999 r. Jej specjalnością jest budowa boisk piłkarskich, stadionów, kortów tenisowych, bieżni, boisk wielofunkcyjnych i przeznaczonych do hokeja na trawie, hal oraz innych obiektów sportowych. Do tej pory firma ta wykonała m.in. Stadion Lekkoatletyczny w Zakopanem, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, boisko treningowe KP Legia Warszawa, Stadion Lekkoatletyczny AWF Wrocław, stadion w Suwałkach, czy Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu.

źródło i zdjęcie: www.zambrow.org

logo footer