BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy w Łomży powstanie Centrum Sportów Walki?

W łomżyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego z przedstawicielami Łomżyńskiego Klubu Karate w sprawie utworzenia Centrum Sportów Walki. W jego trakcie ustalono działania, jakie podejmie samorząd i klub, by tego typu ośrodek powstał.

W trakcie spotkania Prezydent poinformował, że ekspertyzy dotyczące budynku na działce przy ul. Reymonta 4 są negatywne. Wskazują na konieczność wymiany dachu, wentylacji, instalacji elektrycznej i okien, remont podłóg oraz ścian, a także zmianę wysokości budynku i potrzebę jego docieplenia. Przyznał również, że działka na której stoi ten budynek stanowi pokaźny majątek miejski. Dlatego Prezydent Mieczysław Czerniawski zaproponował przekazanie na Centrum Sportów Walki budynku sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 lub budynku po węźle ciepłowniczym przy ul. Prusa.

Prezes Łomżyńskiego Klubu Karate Dariusz Syrnicki odrzucił propozycję przejęcia jednego z tych obiektów, gdyż jego zdaniem nie mieszczą się one w planowanej koncepcji Centrum Sportów Walki. Jedynie obiekt przy ul. Reymonta 4 pozwoli utworzyć 3-4 oddzielne pomieszczenia do treningów. Podkreślił, że jest świadomy obostrzeń stawianych tego typu budynkom przez Straż Pożarną i Sanepid, jednak przy udziale przedsiębiorców deklarujących chęć wsparcia, Łomżyński Klub Karate jest w stanie ten obiekt zagospodarować.

Na wniosek Prezydenta Łomży na spotkaniu ustalono, że Miasto na swój koszt do końca lutego br. opracuje inwentaryzację obiektu przy ul. Reymonta. Łomżyński Klub Karate na podstawie tej inwentaryzacji, do końca maja br. przygotuje projekt remontu obiektu i jego kosztorys oraz przedstawi zabezpieczenie finansowe realizacji inwestycji.

źródło: www.lomza.pl
zdjęcie: Ewa Jankowska

logo footer