BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gmina Jedlnia - Letnisko stawia na turystykę, sport i rekreację

Gmina Jedlnia - Letnisko realizuje projekt "Rozszerzenie bazy turystyczno-sportowo-rekreacyjnej w Jedlni - Letnisko". Dzięki środkom z Unii Europejskiej w najbliższym czasie powstanie m.in. pływające molo, siłownia zewnętrzna oraz nowe oświetlenie uliczne. Wartość całego zadania to prawie 645 tys. zł.


Głównym celem projektu jest rozwój i promocja oferty turystycznej Gminy bazującej na walorach historycznych i rekreacyjnych tego miejsca. Na obszarze Jedlni - Letnisko będą promowane ekologiczne formy wypoczynku, w tym turystka piesza, rowerowa oraz ostatnio bardzo popularny - nordic walking. Ponadto realizowane zadanie wpłynie na promocję i atrakcyjność turystyczną Gminy. Projekt pozwoli na integrację lokalnej społeczności, ściągnięcie nowych gości oraz ożywienie gospodarcze.

Aby osiągnąć te wszystkie cele niezbędne są inwestycje. W ramach zadania "Rozszerzenie bazy turystyczno-sportowo-rekreacyjnej w Jedlni - Letnisko" zostało już rozebrane stare molo na Zalewie Siczki, a w zamian powstanie molo pływające, które będzie stanowiło dodatkową atrakcję Gminy. Ponadto zostanie zakupiona i zamontowana siłownia zewnętrzna, która będzie służyła do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Urządzenia siłowni będą miały doskonały wpływ na zdrowie ćwiczących. Co ważne, z siłowni zewnętrznej będą mogli skorzystać wszyscy: dzieci, ich rodzice, młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. Siłownia zostanie wyposażona m.in. w orbitrek, biegacz, prasę nożną, twister, prostownik pleców oraz wioślarz.

Pływające molo oraz siłownia zewnętrzna to tylko część inwestycji, które będą realizowane. W ramach tego samego projektu zostanie wykonana także ławka plażowa z wydzielonymi miejscami na plażę. Gmina kupi również kontener sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, który zostanie ustawiony bezpośrednio przy szlaku w pasie ulicy Nadrzecznej w Jedlni - Letnisko. Kolejnym ważnym przedsięwzięciem będzie wymiana oświetlenia ulicznego szlaku pieszo-rowerowego w pasie ulicy Nadrzecznej oraz zakup ławek parkowych oraz koszy ulicznych.

Z projektem wiąże się również wykonanie tablic informacyjnych przy ścieżce pieszo-rowerowej przy Zalewie Siczki, a także wydanie przewodnika turystycznego, folderów promocyjnych oraz założenie strony internetowej dotyczącej turystyki Gminy. Na tablicach i w przewodnikach znajdą się najważniejsze informacje dotyczące atrakcji turystycznych w Gminie oraz wzmianki o zabytkach i pomnikach historycznych oraz ciekawostki przyrodnicze.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI "Wykorzystywanie Walorów Naturalnych i Kulturowych dla Rozwoju Turystyki i Rekreacji", Działania 6.2 "Turystyka" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz budżetu Gminy Jedlnia-Letnisko. Dofinansowanie z Unii Europejskiej zostało ustalone na poziomie 77,62%. Wkład własny beneficjenta to 22,38%. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to 644 109,39 zł. Wartość ta może ulec zmianie po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych.

źródło i zdjęcie: http://www.jedlnia.pl/

logo footer