BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu - z historią na EURO

Do kwietnia 2012 r. w Poznaniu ma powstać Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, które ma stać się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta i regionu w trakcie EURO 2012.

W poniedziałek zastępca prezydenta Poznania Tomasz Kayser ogłosił wynik konkursu na projekt urbanistyczno - architektoniczny i założenia ekspozycji Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.

Konkurs został ogłoszony 9 marca br. i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zakwalifikowano do udziału 52 zespoły, zarówno polskie jak i zagraniczne, które przygotowały łącznie 25 prac konkursowych.

Pierwszą nagrodę przyznano pracowni architektonicznej AD ARTIS Emerla Jagiełłowicz, Wojda z Krakowa.

Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu ma być ekspozycją multimedialną i interaktywną, ułatwiającą zwiedzającym zrozumienie procesów historycznych zachodzących w tym miejscu na przestrzeni stuleci. Dzięki nowoczesnej aranżacji turyści poznają historię ziemi, na której kształtowała się polska państwowość.

Całkowity koszt inwestycji na obszarze Ostrowa Tumskiego tj. budowa Centrum, parkingu, promenady, przebudowy ul. Gdańskiej i rewitalizacji istniejącej bryły Jazu Katedralnego szacowany jest na 100 milionów zł.

Źródło: PL.2012

logo footer