BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trzeci przetarg na budowę stadionu Widzewa Łódź

Łódzki magistrat ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego wraz z przebudową układu drogowego. To trzecie podejście do inwestycji, z której mają korzystać piłkarze Widzewa Łódź.


Na przedsięwzięcie w budżecie miasta zapisano 170 mln zł - 130 mln zł na stadion i 40 mln zł na układ drogowy. Magistrat oczekuje wykonania projektów budowlanych i wykonawczych dla stadionu, który będzie miał cztery zadaszone trybuny na minimum 18 tys. miejsc siedzących, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Przedmiot zamówienia należy zaprojektować w taki sposób, aby możliwe było wybudowanie trybuny północnej w późniejszym czasie na podstawie tej lub innej umowy, b) wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie stadionu piłkarskiego o pojemności min. 15 000 miejsc siedzących z zastrzeżeniem, iż w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji docelowa pojemność wyniesie min. 18 000 miejsc siedzących, podano w ogłoszeniu przetargowym.

Magistrat podał, że na stadionie musi istnieć możliwość rozgrywania wszystkich spotkań krajowych i meczy UEFA (poza finałami Ligi Mistrzów UEFA i Pucharu UEFA).

Stadion musi również spełniać wybrane wymagania w zakresie infrastruktury stadionowej FIFA, które zostały wyszczególnione w programie funkcjonalno-użytkowym. Stadion w miarę możliwości powinien umożliwiać pełnienie również funkcji innych niż piłkarskie, np. organizacja imprez masowych, konferencji, rozgrywanie meczów innych niż piłkarskie np. rugby, napisano w ogłoszeniu

Zamawiający nie przewiduje natomiast dla stadionu pełnienia funkcji lekkoatletycznej ani funkcji żużlowej. Trybuny powinny być zadaszone minimum w 80 proc. Przewidywany termin realizacji to 28 miesięcy.

Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany według kryterium najniższej ceny. Wadium ustalono na 3,5 mln zł, a oferty można składać do 28 kwietnia.

Dwa poprzednie przetargi na budowę stadionu dla Widzewa zakładały realizację inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Drugi zakończył się niepowodzeniem w styczniu 2014 r., gdyż do postępowania nie zgłosił się żaden zainteresowany.

Natomiast pierwszy został unieważniony w listopadzie 2013 r., gdyż postępowania wycofali się wszyscy potencjalni inwestorzy - Budus, Budimex oraz Hellmich Inwestycje Polska.

więcej: www.wnp.pl
zdjęcie: UM Łódź

logo footer