BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Warszawiacy zobaczą Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

Niezwykłe wydarzenie dla wszystkich fanów światowego futbolu. Do stolicy przyjedzie Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej federacji FIFA. Warszawiacy trofeum będą mogli oglądać 28 marca w Pałacu Kultury i Nauki, a już teraz można wygrać bilety wstępu na tę piłkarską wystawę.


Pałac Kultury i Nauki na dwa dni stanie się miejscem wyjątkowego sportowego święta. Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej jest bowiem symbolem zwycięstwa, który wzbudza wielkie emocje i porusza serca kibiców na całym świecie. Jestem przekonana, że piłkarscy fani przybyli podziwiać to trofeum stworzą niezwykłą atmosferę, podobną wielkim sportowym imprezom, powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Warszawa będzie jednym z miast gospodarzy, które odwiedzi trofeum w ramach FIFA World Cup 2014 Trophy Tour by Coca-Cola. Dla fanów piłki nożnej będzie to pierwsza możliwość zobaczenia pucharu w Polsce. Objazd rozpoczął się w Rio de Janeiro 12 września 2013 r., gdzie trofeum powróci na chwilę przed rozpoczęciem mundialu. Puchar odwiedzi 88 krajów a zajmie mu to 267 dni. Łącznie podczas tegorocznej trasy Trophy Tour, to najwyższe piłkarskie wyróżnienie, przebędzie dystans większy niż trzykrotna długość równika (ponad 149 576,78 km).

Do Warszawy puchar przyleci z Moskwy, na pokładzie oficjalnego samolotu FIFA. Aby zobaczyć trofeum, które podczas mundialu w Brazylii powędruje do najlepszej drużyny piłkarskiej świata, wystarczy posiadać bilet. Ekspozycja czynna będzie w godz. 9.00 - 22.00. Na kibiców w PKiN czekają także liczne sportowe atrakcje i pokazy, którym towarzyszyć będzie atmosfera brazylijskiej fiesty - gospodarza tegorocznego mundialu.

Dla mieszkańców stolicy, Warszawa przygotowała specjalny konkurs, którego nagrodami jest 240 podwójnych zaproszeń (dla autora/autorki prawidłowych odpowiedzi i osoby towarzyszącej) upoważniających do zobaczenia pucharu. Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania związane z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka. Pytania zostały ujawnione w czwartek, 20 marca, o godz. 12.00, a odpowiedzi udzielać można do poniedziałku, 24 marca, do godz. 10.00.

Zaproszenia upoważniają do wejścia na wystawę w PKiN w piątek, 28 marca, (sale na poziomie 2) w godz. 9.00 - 22.00. Zwiedzanie całej ekspozycji trwa ok. 60 minut. Odbiór zaproszeń możliwy będzie w punkcie Warszawskiej Informacji Turystycznej znajdującym się w Pałacu Kultury i Nauki - wejście od ul. E. Plater - w dniach 26 i 27 marca w godz. 10.00 - 18.00.

Gospodarzem wydarzeń związanych z wizytą w Polsce Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup jest miasto stołeczne Warszawa.

Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zaprojektował przed mundialem w 1974 roku włoski rzeźbiarz Silvio Gazzaniga. Jako pierwszy kapitan zwycięskiej drużyny podniósł go Franz Beckenbauer. Obecnie po zakończeniu mistrzostw zwycięska drużyna otrzymuje na własność pozłacaną replikę Pucharu, a na oryginale grawerowana jest nazwa najlepszej reprezentacji. Oryginał będzie podziwiać jedynie w trakcie FIFA World Cup 2014 Trophy Tour. Puchar ten jest wykonany z 18-karatowego złota, ma 36 cm wysokości i waży ponad 6 kilogramów. Przedstawia sylwetki dwóch osób, które wznoszą do góry kulę ziemską.

Więcej informacji na temat FIFA World Cup Trophy Tour, w tym informacje o kolejnych krajach na trasie Pucharu w tym daty, zdjęcia oraz filmy, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej federacji FIFA: www.fifa.com/trophytour.

źródło i zdjęcie: www.um.warszawa.pl

logo footer