BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kolej na kolej

W najbliższym czasie Koleje Mazowieckie kupią 11 nowych lokomotyw i wyremontują 150 pociągów, a w planach jest zakup 35 nowych jednostek.

Finansowanie inwestycji przed Euro 2012 gwarantują umowy wstępne podpisane z zarządem województwa mazowieckiego. W najbliższym czasie spółka KM zamierza wydać prawie 400 mln zł, z czego połowa ma pochodzić z unijnych funduszy. Jak donosi Polska The Times, trwają także prace przy uruchomieniu linii kolejowej do Konstancina-Jeziornej. Nowy prezes Kolei Mazowieckich Jakub Majewski nie wyklucza również podwyżki cen biletów. Jak twierdzi, część pasażerów za lepsze warunki może zapłacić więcej.

Szykowane są też inne zmiany. Razem z Zarządem Transportu Miejskiego i Szybką Koleją Miejską spółka KM w ramach wspólnego projektu chce wprowadzić specjalne oznakowanie pociągów. Miałyby one mieć numery tak jak miejskie autobusy i tramwaje. Poza tym trwają testy wprowadzenia w miejskich pociągach biletów czasowych: 20- i 40-minutowych kupowanych przez telefon komórkowy, czyli takich, jakie obecnie obowiązują w stołecznej komunikacji miejskiej.

Wraz z wymianą systemu kasowego Koleje Mazowieckie wprowadzą terminale, które w przyszłości będą doładowywać „Twoją kartę", czyli propozycję po raz kolejny zainspirowaną stołecznymi rozwiązaniami. - Ma być kompatybilna z warszawską kartą miejską, choć obowiązywać w trzech strefach - mówi prezes Majewski.

Źródło: www.droginaeuro.pl

logo footer