BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Częstochowa: Przy szkołach powstaną nowoczesne boiska wielofunkcyjne i hale sportowe

Częstochowa ogłosiła przetargi na budowę sześciu boisk wielofunkcyjnych przy Szkołach Podstawowych nr 8, 17, 34, 37, 42 i 48. Po wyłonieniu wykonawców prace mają potrwać do końca wakacji.


Przy szkołach powstaną nowoczesne boiska o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 44 m x 24 m. Obiekty będą zawierały w swoich obrysach boisko do piłki ręcznej, tenisa, dwa boiska do koszykówki i dwa do siatkówki. Zmodernizowane zostanie też oświetlenie płyt boisk, zamontowane będą piłkochwyty i ławeczki.

W tym roku oddana zostanie również do użytku hala sportowa przy Gimnazjum nr 7 w Częstochowie. Obiekt składa się z części wyższej przeznaczonej na salę sportową oraz części niższej przeznaczonej na pomieszczenia socjalne, dydaktyczne i magazynowe. Młodzież będzie mogła korzystać z nowej hali już jesienią.

W 2014 roku ma także ruszyć budowa takiego obiektu przy Zespole Szkół im. Biegańskiego, obecnie trwają jeszcze pracę nad dokumentacją projektową. Miasto planuje przeznaczyć na tę inwestycję w sumie ponad 4,4 mln zł (w tym roku zabezpieczono na ten cel ponad 2 mln zł, w przyszłym planuje się przeznaczyć blisko 2,4 mln zł). Budowa ma się zakończyć w 2015 roku. Miasto chce aplikować o środki z inicjatywy JESSICA na realizację tej inwestycji (w sumie ponad 3,3 mln zł na lata 2014-2015).

W planach są także inne inwestycje sportowe m.in. kompleksowe remonty sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych nr 22 i 33, a także remont obiektów sportowych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza (remont krytej bieżni i remont hali sportowej z zapleczem sanitarnym). Na ten cel miasto także zamierza starać się o bardzo korzystną pożyczkę z funduszu JESSICA (wniosek na ponad 2,6 mln zł w latach 2014-2015).

Równolegle trwają przygotowania dokumentacji na rozbiórkę i budowę nowego basenu. Realizacja tej inwestycji planowana jest na lata 2015-2016.

źródło i zdjęcie: http://www.czestochowa.pl

logo footer