BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gmina Mszana: będą nowe inwestycje sportowe

Dyskusja na temat dużych inwestycji sportowo-rekreacyjnych zdominowała ostatnią sesję Rady Gminy Mszana. Ostatecznie radni przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, zwiększając środki na budowę Parku Sołeckiego w Mszanie i wpisując do WPF inwestycję pod nazwą "Rozbudowa Zespołu Szkół w Gogołowej o obiekt sportowy".


Myślę, że idziemy w dobrym kierunku. W gogołowskim gimnazjum uczą się dzieci z Gogołowej i Połomi, a więc z połowy gminy. Tymczasem tamtejsza salka gimnastyczna nie spełnia żadnych wymogów, tłumaczy potrzebę inwestycji wójt Mirosław Szymanek.

Temat sali przewija się na wszystkich spotkaniach z rodzicami i na wszystkich zebraniach wiejskich.

Nie mamy jeszcze wizji, czy ma to być sala tylko na potrzeby szkoły, czy większy obiekt sportowy, ale myślę, że w ciągu dwóch miesięcy powstanie koncepcja. Kolejne pół roku dajemy sobie na prace projektowe i uzyskanie pozwolenia na budowę. Chcemy być gotowi w styczniu 2015, by móc wystąpić o dofinansowanie z ministerialnego Programu Rozwoju Bazy Sportowej, dodaje wójt, który w temacie możliwości dotacji do inwestycji był niedawno w Warszawie u ministra sportu Andrzeja Biernata.

Inwestycja w Gogołowej ma być realizowana w latach 2015-2016. Do tegorocznego budżetu wprowadzono 150 tys. zł na projekt.

O 223 tys. zł zwiększono z kolei środki na budowę Parku Sołeckiego w Mszanie. W sumie w tym roku na park ma zostać przeznaczone 472 tys. zł. Środki te gmina musi wykazać jako załącznik do wniosku aplikacyjnego złożonego w Urzędzie Marszałkowskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W planach jest jeszcze jedna duża inwestycja sportowa w Mszanie, o którą zabiegają radni z tego sołectwa, i która była też od dłuższego czasu w planach urzędu. Chodzi o budowę kompleksu boisk wielofunkcyjnych, w tym ze sztuczną nawierzchnią, przy Zespole Szkół w Mszanie (na działce zakupionej kiedyś przez gminę pod budowę nowego przedszkola).

Bardzo wstępnie koszt oszacowano na ok. 800 tys. złotych. Myślimy o tej inwestycji od dawna. Już przy ustalaniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego zmieniliśmy przeznaczenie działki tak, by możliwa była budowa boisk. Chcemy w ciągu dwóch miesięcy także ten temat wprowadzić do WPF, obiecał radnym wójt.

źródło i zdjęcie: http://www.mszana.ug.gov.pl

logo footer