BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Województwo małopolskie: Z myślą o rowerzystach i biegaczach

Do 2020 roku w województwie małopolskim powstanie zintegrowana sieć tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych. Założenia tej koncepcji przedstawił Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.


W ostatnich latach w naszym regionie powstało aż 629 obiektów. Wśród nich są pływalnie, sale gimnastyczne, orliki. To jednak nie koniec rozbudowy infrastruktury sportowej w Małopolsce. W ciągu najbliższych lat samorząd województwa przeznaczy na ten cel 200 milionów złotych, mówił podczas prezentacji członek zarządu Jacek Krupa.

Działania wspierające aktywność sportową i kulturę fizyczną to jeden z punktów Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020.

Wśród planowanych tras rowerowych mają się znaleźć rowerowe "autostrady", które połączą wschód i zachód województwa (np. Wiślana Trasa Rowerowa, EuroVelo, VeloSkawa), czy północ z południem (np. VeloRaba, VeloDunajec, VeloBiała, VeloPrądnik). W sumie to ponad 1265 km. Warto przypomnieć, że oprócz tych głównych arterii, powstanie także dodatkowo 626 km tras: VeloBeskid, VeloSoła, VeloRudawa, VeloTatra, VeloPogórze, VeloRopa, VeloJura.

Biegacze mogą z kolei liczyć na rozwój ścieżek sportowych w najważniejszych miastach województwa - Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. To łącznie 346 km.

To jednak nie wszystko - województwo planuje też rozwijać narciarskie trasy biegowe.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer