BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dolny Śląsk dla Królowej Sportu - II edycja

Kolejne 5 milionów złotych na realizację programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" trafiło do 16 powiatów i gmin z Dolnego Śląska. Popularne "lekkoatletyczne orliki" powstaną w tym roku m.in. w Lwówku Śląskim, Bolesławcu, Górze oraz w Świdnicy.


Uchwałę w tej sprawie podjęli radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na sesji Sejmiku 27 marca. Symboliczne czeki dla samorządów, w których powstaną kompleksy boisk wręczyli w piątek Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Radosław Mołoń - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

"Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" to program realizowany od ubiegłego roku na terenie województwa dolnośląskiego. Wg. planu, do 2015 r. w regionie powstanie ok. 45 nowoczesnych obiektów sportowych. W 2013 r. powstało 16 ogólnodostępnych "orlików lekkoatletycznych", a to nie koniec rozbudowy infrastruktury sportowej.

W ramach programu powstają nowoczesne, bezpieczne i ogólnodostępne obiekty lekkoatletyczne wyposażone w 4-torową bieżnię lekkoatletyczną o obwodzie 200 metrów; 6-torową bieżnię do sprintu o długości 100 lub 60 m; skocznię w dal o wymiarach 2,75 x 10 m z rozbiegiem o rozmiarach o dł. 40 metrów, informuje marszałek Cezary Przybylski. Możliwe jest również zagospodarowanie płyty wewnątrz bieżni na boisko do piłki nożnej z trawą naturalną lub boisko wielofunkcyjne.

Szacunkowy koszt budowy jednego kompleksu w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" to około 600 tys. zł. Połowa tej kwoty to dotacja Województwa Dolnośląskiego. Resztę dopłacą samorządy. Samorząd województwa zdecydował, że do 2015r. przeznaczy na ten cel 15 mln zł.

"Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" to autorski program samorządu województwa dolnośląskiego. Co ważne, nie tylko budujemy nowe obiekty, ale zamierzamy też wspierać inicjatywy, które pozwolą nasze stadiony wypełnić życiem. Dziękuję samorządowcom za zaangażowanie, ogrom wykonanej pracy i cieszę się, że kolejne powiaty i gminy mogły skorzystać z naszego programu, mówił w trakcie wręczania dotacji wicemarszałek Radosław Mołoń, odpowiedzialny za realizację programu.

Program "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" został objęty patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Swoje poparcie wobec tej inicjatywy wyrazili znani sportowcy i medaliści olimpijscy: Irena Szewińska, Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski i Szymon Ziółkowski. Założenia programu zostały zaakceptowane przez Komisję Obiektów i Urządzeń PZLA.

Wykaz gmin i powiatów, którym samorząd województwa udzielił dofinansowania w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" w 2014 r. znajduje się na stronie: www.umwd.dolnyslask.pl

źródło i zdjęcie: www.umwd.dolnyslask.pl

logo footer