BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ostróda - sportowa stolica na Mazurach

Dzięki Euro 2012 Ostróda może stać się stolicą turystyczną Warmii i Mazur. I to nie tylko w okresie letnim.

To 30-tysięczne miasto ma poważne szanse, by stać się jednym z centrów pobytowych uczestników piłkarskich mistrzostwach Europy. We wrześniu zacznie się tam budowa stadionu, jakiego jeszcze w regionie nie było. Będzie to cały kompleks sportowo-rekreacyjny zajmujący 7,5 ha nad uroczym Jeziorem Drwęckim, na którym już działa wyciąg do nart wodnych. Nowe obiekty zostaną zbudowane w miejscu, gdzie dziś jest stadion klubu Sokół Ostróda. Stadion pomieści ponad 5 tys. widzów i z jego zadaszonych trybun będzie widać taflę jeziora. Dzięki zainstalowaniu potężnych jupiterów obiekt zostanie dobrze oświetlony, a przede wszystkim główna płyta boiska z naturalną murawą. Natomiast sztuczna trawa ma być położona na bocznym, treningowym boisku.

Na stadionie znajdzie się nowoczesne zaplecze, w tym przestronna szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i obsługi, VIP-ów, a także stanowiska dla dziennikarzy. Zostaną też zmodernizowane korty tenisowe położone obok, a dwa z nich znajdą się w balonach, dzięki czemu będą dostępne cały rok. Tak samo jak lodowisko ze sztucznym lodem (ze sztucznego tworzywa o poślizgu bardzo zbliżonym do prawdziwego lodu). Warto też wspomnieć o ścianie wspinaczkowej oraz rampie skatebordowej. Dla mniej sprawnych pozostanie minigolf , stoły pingpongowe oraz szachownice ustawione w parku przy obiektach sportowych.

Ostróda została wyróżniona za zdobywanie unijnych pieniędzy w konkursie „Polska pięknieje. Siedem cudów funduszy europejskich", nic więc dziwnego, że także na obiekty sportowe władze miasta potrafią zdobyć pieniądze. Unijne fundusze pokryją więc 70 procent kosztów budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Nowy stadion ma kosztować 38,5 mln zł.

Ostróda liczy, że w przyszłym roku władze UEFA przyznają miastu miano centrum pobytowego piłkarzy.

Burmistrz Jan Nosewicz chciałby gościć drużynę niemiecką, bo to przyciągnie turystów niemieckich, dla których głównie buduje się 4- i 5-gwiazdkowe hotele nad jeziorem. Niemcy chętnie gościliby w hotelu, w którym mieszkali ich ulubieńcy. Być może niektórzy zawitają do Ostródy już na otwarcie stadionu, gdy zmierzą się drużyny Sokoła i Bayernu Monachium. Wiceburmistrz Olgierd Dąbrowski uważa, że zaproszenie przynajmniej rezerw bawarskiego zespołu jest całkiem realne. A jeśli przyjedzie z nimi Mirosław Klose, będzie to atrakcja nie tylko dla kibiców Sokoła.

Źródło: www.droginaeuro.pl
Fot. www.e-hotelarz.pl

logo footer