BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zastosowanie systemów fermacell w Miejskim Przedszkolu w Piastowie

Konstrukcje modułowe to bardzo szybko rozwijająca się na świecie gałąź budownictwa komercyjnego i publicznego. Jednym z najlepszych przykładów zastosowania tej nowoczesnej technologii w Polsce jest Miejskie Przedszkole w Piastowie. Placówkę oświatową, przy zastosowaniu systemów fermacell, zbudowała firma Moduł System.

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie (województwo mazowieckie) to kapitalny przykład komfortowego, bardzo atrakcyjnego wizualnie i nowoczesnego budownictwa w Polsce, wykonanego w technologii modułowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie procesu inwestycyjnego. Czas realizacji inwestycji, w porównaniu do technologii murowanej, jest krótszy o ok. 80%. Jest to błyskawiczne rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc w placówkach oświatowych. Technologia gwarantuje także nieprzekraczalność założonego budżetu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia eksploatacji budynku. Modułowe obiekty spełniają wszelkie obowiązujące normy oraz przepisy bezpieczeństwa i z powodzeniem są wznoszone w Wielkiej Brytanii, w Holandii i w krajach Skandynawskich.

Budynek Miejskiego Przedszkola w Piastowie ma konstrukcję jednokondygnacyjną - parterową o powierzchni netto 1235 m². Kubatura budynku wynosi 4560 m³, zaś jego powierzchnia zabudowy to 1368 m². Przedszkole ma siedem oddziałów. Głównym wykonawcą odpowiedzialnym za całą inwestycję była firma Moduł System.

Jesteśmy pionierami budownictwa modułowego w Polsce. Popularyzujemy tą metodę wśród inwestorów i architektów, jako szybszą, bardziej efektywną, trwałą i tańszą od tradycyjnej. Pasjonuje nas innowacja w budownictwie, zapewnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

Zastosowane rozwiązania

Produkcja modułów, według wytycznych projektowych, trwała w fabryce Moduł System pięć miesięcy. Natomiast sam proces montażu konstrukcji na placu budowy zajął już tylko trzy miesiące. W budynku przedszkola zastosowano nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania:

1) Przekrój materiałowy ściany zewnętrznej:
- warstwa wykończeniowa
- płyta FERMACELL 12.5 mm
- paraizolacja
- ruszt stalowy z profili SCS 142 mm, wypełniony wełną ROKTON gr 120 mm
- płyta OSB 12 mm
- łaty drewniane 50 x 50 mm, pomiędzy nimi wełna PANELROCK 50 mm
- wiatroizolacja
- listwy stalowe omegowe PRUSZYŃSKI wys. 20 mm
- płyty elewacyjne z HPL FUNDERMAX 8 mm

2) Przekrój materiałowy podłogi:
- warstwy posadzkowe
- płyta CETRIS 22 mm
- profile zetowe 220 mm, pomiędzy nimi wełna mineralna ROCKMIN (2 warstwy: 100 mm + 120 mm)
- blacha stalowa trapezowa T 6 ocynkowana gr. 0.55 mm

3) Przekrój materiałowy sufitu/dachu:
- sufit podwieszony systemowy
- płyta FERMACELL gr. 10 mm
- paraizolacja
- wełna mineralna MEGAROCK 180 mm
- płyta OSB 15 mm
- wyprofilowanie dachu wełną DACHROCK MAX + DACHROCK SP
- folia dachowa RHENOFOL 1.5 mm

4) Przekrój materiałowy ścian wewnętrznych:
- płyta FERMACELL 12.5 mm
- ruszt stalowy z profili CW 75, wypełniony wełną ROKTON gr 70 mm
- płyta FERMACELL 12.5 mm
- warstwa wykończeniowa po obu stronach przegrody.

Przy budowie Miejskiego Przedszkola w Piastowie wykorzystano ponad 5000 metrów kwadratowych płyt FERMACELL. Były to płyty o grubości 12.5 mm (4000 m²), montowane w konstrukcji ścian oraz płyty gr. 10 mm (1300 m²), montowane w konstrukcji stropów.

Płyty FERMACELL są znacznie lepsze od płyt G-K ponieważ nie puchną i nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci. Bez najmniejszego problemu można do nich mocować wkrętami inne elementy konstrukcyjne i aranżacyjne. Płyty FERMACELL to także trwałość i i optymalna ochrona przeciwpożarowa, wyjaśnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

źródło i zdjęcie: FERMACELL

logo footer