BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

III Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków z firmą Baumit

16 i 17 maja wrocławski Plac Solny opanują młodzi piłkarze, którzy powalczą w III Mini Mistrzostwach Europy Przedszkolaków. 5-osobowe drużyny będą konkurować o złote medale oraz upominki. Przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez dofinansowania ze strony sponsorów. Firma Baumit po raz kolejny zaangażowała się w ten projekt i podobnie jak 2 lata temu objęła go swoim wsparciem.


Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków to zawody, które od 2 lat są rozgrywane we Wrocławiu. Najmłodsi piłkarze mają okazję zagrać ze swoimi rówieśnikami na profesjonalnie przygotowanych boiskach pod okiem zawodowych sędziów. Do tej pory odbyły się 2 edycje mistrzostw rozgrywanych na świeżym powietrzu oraz 2 halowe. Duże zainteresowanie imprezą potwierdza ilość uczestników. W 4 edycjach wzięło udział aż 3600 dzieci z całego kraju. Do Mini Mistrzostw można zgłaszać chłopców i dziewczynki urodzone w 2007 roku i młodsze. Jak deklaruje organizator cała impreza skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Rejestracji drużyn można dokonać pod numerem telefonu 502 321 560 lub e-mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pomysł na organizację Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków zrodził się podczas mojej pracy trenerskiej z młodzikami Śląska Wrocław. Często wyjeżdżaliśmy na podobne turnieje do Skandynawii oraz krajów Europy Zachodniej. Nawet w 3-latkach zaszczepia się miłość do sportu, ruchu na świeżym powietrzu i rywalizacji fair play. Włodarze największych klubów piłkarskich w całej Europie z dużym zaangażowaniem budują szkółki dla najmłodszych zawodników i organizują zawody sportowe. Wszystko po to, aby zadbać o kondycję najmłodszych, pokazać im piękno sportu i co najważniejsze wytrenować późniejszych mistrzów. Podobny model przeniosłem na nasz, lokalny grunt. Założyłem fundację Piłkarski Świat oraz Akademię Piłkarską Duda, która specjalizuje się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Wierzę, że trenowanie piłki nożnej można zacząć już w przedszkolu, a umiejętne prowadzenie zajęć wprowadzających w świat futbolu powoduje ogromne zainteresowanie dzieci i jeszcze większą chęć do treningów i doskonalenia swojej techniki gry. Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków są zatem, podobnie jak mistrzostwa zawodowych piłkarzy, ważną imprezą w kalendarzu startujących drużyn i idealną okazją do prezentacji umiejętności trenerom, którzy bacznie obserwują poczynania najmłodszych zawodników, wyjaśnia Piotr Duda, Członek Zarządu Fundacji Piłkarski Świat oraz trener Akademii Piłkarskiej Duda.

III Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków nie odbyłyby się bez wsparcia ze strony sponsorów, władz miasta, trenerów i rodziców. Podobnie jak w latach ubiegłych mistrzostwa odbywają się pod patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz władz klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Wśród zaangażowanych w ten projekt podmiotów nie zabrakło producenta materiałów budowlanych - firmy Baumit.

Inicjatywa organizowana przez Fundację Piłkarski Świat jest niezwykle pożyteczna. Szczególnie, kiedy coraz częściej słyszymy o notorycznych zwolnieniach z wf-u. Zaangażowanie i doświadczenie Piotra Dudy przyczyniają się do pokazania najmłodszym jak ważny jest ruch. Co więcej, działalność fundacji oraz szkółki pozwala odkryć dzieciom pasję i chęć do uprawiania sportu. Popularność Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków pokazuje, że tego rodzaju akcje są potrzebne, a trenerzy i rodzice poszukują imprez o sportowym charakterze. Firma Baumit od 20 lat obecna jest na polskim rynku i przez ten okres wspieraliśmy wiele inicjatyw. Obok Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków organizowaliśmy Baumit Junior Soccer. Imprezie tej przyświecała idea aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także pokazanie się najmłodszych na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Szansa rozwoju talentu sportowego dzieci poprzez stworzenie i organizację tego rodzaju projektów to możliwość wychowania doskonałych zawodników. Może za kilka lat okaże się, że uczestnik Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków to gwiazda reprezentacji Polski czy też najlepszego europejskiego klubu, podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

źródło i zdjecie: BAUMIT

logo footer