BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skatepark w Konstancinie prawie gotowy

Na koniec maja mają zakończyć się prace przy budowie skateparku w Konstancinie-Jeziornie. Kompleks sportowo-rekreacyjny w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie będzie kosztował nieco ponad 2,3 mln złotych, a buduje go firma Park-M ze Starego Sącza, która wcześniej przebudowywała Park Zdrojowy.


Firma Park-M wykonała już większość prac ziemnych, będących najmniej efektowną częścią inwestycji. Przy ul. Bielawskiej powstało już wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej i ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz skatepark, na którym już są przeszkody dla sympatyków skateboardingu.

Pod koniec kwietnia na terenie kompleksu zamontowano ściankę wspinaczkową, którą wyprodukowano w Gliwicach. Ścianka o wysokości ponad 3 m, wykonana jest z laminatu imitującego skałę. Na ukończeniu jest również parking z 53 miejscami postojowymi dla samochodów i autokarów, który posłuży głównie rodzicom dzieci z pobliskiej szkoły. Wykonano również już większość alejek, które zostały wyłożone kostką.

Na terenie kompleksu powstaną jeszcze boisko do siatkówki, toaleta i siłownia na świeżym powietrzu, na której będą m.in. równoważnia, drążek do podciągania i bieżnia. Brakuje również trawy, krzewów, drzewek, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i oświetlenia, które pojawią się na sam koniec prac. Warto dodać, że oświetlone będą nie tylko boiska, lecz także cały teren, dzięki czemu z obiektu będzie można korzystać również po zmroku.

Bezpieczeństwa będą strzegły kamery monitoringu miejskiego, o zamontowanie których wystąpił Janusz Wiaterek, komendant straży miejskiej. Kompleks został tak zaprojektowany, by zimą, niezależnie od pogody, na boisku do siatkówki mogło powstać lodowisko z taflą chłodzoną elektrycznie. O zakup takiego lodowiska zabiegali młodzi mieszkańcy Konstancina-Jeziorny i władze miasta zobowiązały się spełnić tę prośbę podczas nadchodzącej zimy.

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego ma się zakończyć 31 maja. Zarówno urzędnicy, jak i przedstawiciele wykonawcy zapewniają, że nie ma żadnych opóźnień i wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer