BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kraków Arena z pozwoleniem na użytkowanie

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie Kraków Areny. Oznacza to, że w hali w Czyżynach bez przeszkód mogą się odbywać imprezy masowe.


Mamy decyzję PINB o pozwoleniu na użytkowanie Kraków Areny. Tym samym można tam organizować imprezy masowe, poinformował Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni zostanie zorganizowany dla mieszkańców dzień otwarty w Kraków Arenie.

W zeszły piątek, po trwających kilka dni próbach związanych z działaniem systemów przeciwpożarowych zainstalowanych w hali, pozytywne stanowisko w sprawie zezwolenia na użytkowanie obiektu wydała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Hala widowiskowo-sportowa, czyli Kraków Arena realizowana była od czerwca 2011 roku wg projektu przygotowanego przez konsorcjum firm Perbo - Projekt Sp. z o.o. z Krakowa oraz Modern Construction Systems Sp. z o.o. z Poznania. Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm: Mostostal Warszawa (Lider) i Acciona Infraestructuras SA, Asseco Poland SA i Mostostal Puławy SA.

Kompleks składa się z dwóch zasadniczych części - hali głównej oraz mniejszej hali treningowej. Będą tam rozgrywane zawody o randze krajowej i międzynarodowej, w co najmniej 17 dyscyplinach sportowych. W hali będzie można organizować też imprezy kulturalne, widowiskowo-estradowe, sportowo-rekreacyjne oraz imprezy kongresowo-wystawiennicze i ekspozycyjno-targowe. Na elewacji obiektu będzie zamontowany specjalny ekran LED - jego instalacja zakończy się do 30 czerwca.

Wielkim atutem Kraków Areny jest jej pojemność. Trybuny hali głównej pomieszczą ok. 20 tys. widzów (w tym 15,3 tys. na miejscach siedzących). Dla porównania gdańska Ergo Arena może przyjąć maksymalnie, czyli na miejscach siedzących i stojących, 15 tys. widzów, katowicki Spodek - 11,5 tys., łódzka Atlas Arena - 13,8 tys., a wrocławska Hala Stulecia - ok. 10 tys. Obok głównej hali została wybudowana też mniejsza hala treningowa dla 304 osób, mieszcząca np. pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. Do dyspozycji gości będzie też 1341 miejsc parkingowych, 29 skyboksów (zabudowane loże komercyjnie wynajmowane np. przez biznes).

źródło i zdjęcie: www.krakow.pl

logo footer