BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przecinarki ręczne Husqvarna Construction

Użytkownicy przecinarek szukają maszyn zapewniających maksymalna wydajność w pracy. O prawdziwej wydajności możemy mówić wówczas, gdy użytkownik może wykonać więcej pracy, bardziej precyzyjnie, ale przy mniejszym wysiłku fizycznym. Wydajność, niezawodność i opieka serwisowa są dziś priorytetami dla profesjonalistów...


Przed zakupem

Każda decyzja o zakupie nowego sprzętu, w tym także przecinarek, wiąże się z przemyśleniem kilku ważnych kwestii, tak aby wybrać odpowiedni sprzęt do danego zadania. Niezależnie, czy urządzenie użytkowane będzie w sporadycznych pracach domowych, czy będzie to profesjonalnie użytkowany sprzęt, warto zastanowić się do jakich czynności będziemy go używać.

Jednym z najbardziej istotnych czynników podczas wyboru odpowiedniego modelu przecinarki ręcznej są: a) moc urządzenia, b) zastosowane narzędzie diamentowe oraz c) maksymalna głębokość cięcia. Przecinarki ręczne są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Znajdują swoje zastosowanie między innymi w cięciu posadzek, ścian i stropów, płyt budowlanych, krawężników, cięciu rur, szyn, asfaltu podczas prac drogowych czy też cięcia tarczą ratowniczą.

Jeżeli przecinarka użytkowana będzie często i intensywnie, należy sprawdzić też czy producenci zapewniają różnorodne i odpowiednie akcesoria do swoich urządzeń, w tym np. wózki (umożliwiające cięcie w linii prostej oraz po łuku, a także w pobliżu ścian i krawężników), zbiorniki na wodę z pompą elektryczną, skrzynie transportowe lub separator pyłu.

Innowacje, które zachwycają

Kompaktowa budowa, mały ciężar i właściwie ustawione uchwyty sprawiają, że przecinarki marki Husqvarna Construction są przede wszystkim ergonomiczne, a wbudowany w uchwytach system antywibracyjny zapewnia wygodniejszą obsługę podczas wielu godzin ciągłej pracy.

Nikt nie chce pracować na starym, nienowoczesnym sprzęcie. Dlatego też użytkownicy przecinarek z tak dużą chęcią przyjmują wszelkie udogodnienia ze strony producentów. W urządzeniach spalinowych Husqvarna Construction zastosowane specjalny system filtrowania powietrza Active Air Filtration™ . Składa się on z trzech etapów filtrowania, które zwiększają trwałość użytkową silnika, jednocześnie ograniczając czas przestojów i co ważne wpływają na obniżenie kosztów serwisu. Jest to jeden z najskuteczniejszych systemów dostępnych na rynku. Zapewnia on długie okresy pracy (w przypadku cięcia na sucho) bez konieczności konserwacji filtra.

Kolejnym atutem maszyn Husqvarna jest tzw. DEX - to nowy system eliminacji pyłu, umożliwia czystsze cięcie przy mniejszym zużyciu wody i zmniejszonej produkcji ścieru.

Technologia silnika X-Torq™ - zwiększa jego moc, ograniczając przy tym zużycie paliwa nawet o 20% a emisję zanieczyszczeń - aż o 75%. Tajemnica tkwi w wykorzystaniu podwójnych kanałów przelotowych: jednego do dostarczania czystego powietrza, drugiego do mieszanki paliwowo-powietrznej.

Po pierwsze - bezpieczeństwo i opieka

Niezależnie od prac, jakie wykonujemy przecinarkami, warto pamiętać o bezpieczeństwie i higienie pracy. Wszystkie prace przecinarką powinny być wykonywane w specjalnej odzieży ochronnej, maksymalnie ochraniającej ciało, a także oczy (okulary zabezpieczające wzrok). Przed pierwszym cięciem urządzeniem koniecznie należy zapoznać się z instrukcja obsługi. Po dokładnym sprawdzeniu przecinarki możemy zabrać się do pracy. Należy pamiętać, że do dyspozycji klientów i użytkowników są także punkty sprzedaży i serwisu Husqvarna dostępne na terenie całego kraju.

źródło i zdjęcie: Husqvarna AB

logo footer