BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wmurowano akt erekcyjny na stadionie Cracovii

W piątek wmurowano akt erekcyjny pod modernizację stadionu Cracovii Kraków. Przebudowa obiektu będzie kosztować około 157 mln złotych.

„Idea wybudowania stadionu zrodziła się z dwóch powodów. Po pierwsze z okazji stulecia klubu, po drugie w ramach przygotowań do EURO 2012. Cieszę się, że będzie to stadion nie tylko piłkarski, bowiem będzie miał specjalną scenę. Będzie to więc obiekt wielofunkcyjny, na którym odbywać się będą różne imprezy kulturalne" - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisując w piątek akt erekcyjny.

Po dokonaniu tej samej czynności przez prezesa Cracovii Janusza Filipiaka oraz przedstawicieli wykonawców akt erekcyjny wmurowano.

Całkowita przebudowa ma zakończyć się w listopadzie 2011 roku ale już jesienią 2010 będzie na tyle ukończona, że będą mogli korzystać z obiektu piłkarze (rozgrywać spotkania ligowe). Obiekt ma docelowo pomieścić nieco ponad 15 tys. widzów, a trybuny mają być w całości zadaszone. Stadion ma być przystosowany do organizacji imprez kulturalnych typu koncerty itp.

Źródło: PL.2012
Fot. www.cracovia.pl


logo footer