BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Cała branża fitness na FIT-EXPO - podsumowanie targów

Dziewiąta edycja targów FIT-EXPO odbyła się w dniach 23-25 maja 2014 r. w Poznaniu. Były to trzy intensywne dni dla polskiej branży fitness, podczas których 78 wystawców zaprezentowało swoje produkty i usługi, swoją odsłonę miało ponad 60 nowości, a także przyznano siedem Złotych Medali. Dodatkowo frekwencja Kongresu Fit Expo Trendy i Innowacje zaskoczyła wszystkich, a konwencja EU4YA pobiła rekord ćwiczących!


Podczas tegorocznych targów FIT-EXPO ponad 4517 zwiedzających zapoznało się z bogatą ofertą liderów rynku branży fitness. Pawilony, w których w tym roku była zlokalizowana ekspozycja były wypełnione gwarem rozmów biznesowych. Wśród zarejestrowanych gości targowych byli właściciele i menedżerowie ośrodków fitness, siłowni, właściciele sklepów sportowych, hotelarze, a także trenerzy i instruktorzy fitness.

Na powierzchni 3300 m2 (o tysiąc metrów większej niż rok temu) wystawcy zaprezentowali kompleksową ofertę dla centrów fitness, ośrodków Wellness & SPA, siłowni, ośrodków wypoczynkowych oraz rehabilitacyjnych, OSiR-ów. Po raz pierwszy na targach można się było zaopatrzyć w kosmetyki. Ponadto pojawiło się więcej wystawców oferujących suplementy diety, odżywki, napoje, produkty spożywcze dla osób prowadzących aktywny tryb życia przez co właściciele fitness klubów mieli okazję do skompletowania oferty pod własne potrzeby. Nie zabrakło również modnych ubrań, które przyciągały entuzjastki ruchu najróżniejszymi kolorami i fasonami.

Czołowi producenci sprzętu fitness wybrali właśnie FIT-EXPO na miejsce prezentacji rynkowych nowości. Premierowe odsłony miało ponad 60 produktów oznaczonych specjalnym znaczkiem "Nowość". Zwiedzający bez problemu odnajdywali nowości, o których wcześniej dowiedzieli się ze strony internetowej targów oraz w wydrukowanym przewodniku.

Złoty Medal

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich - jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród na polskim rynku jak co roku trafiła do najlepszych i innowacyjnych produktów. W tym roku jury konkursowe uhonorowało aż siedem produktów. Nagrodzono System Opieki Dietetycznej FIT DIETETYK zgłoszony przez Agencję Promocji Zdrowia z Ostrowa Wielkopolskiego oraz urządzenie 770 AT Arc Trainer Total Body marki Cybex International, Inc, USA, który do konkursu zgłosiła poznańska firma Fitcast sp. z o.o. Jury nagrodziło również System UNITY na urządzeniach Cardio Technogym, który zgłosiła firma ITP. S.A., wyłączny dystrybutor urządzeń TECHNOGYM w Polsce.

Debiutująca na FIT-EXPO firma Kravter z Poznania otrzymała złoto za zgłoszoną Responsywną Funkcję Treningową na przykładzie maszyny milon miltronic Seated row niemieckiej firmy milon industries GmbH. Dwa produkty amerykańskiej firmy STAR TRAC zdobyły uznanie jury, a są to: Tread Climber® by Star Trac bieżnia z funkcją steppera produkcji amerykańskiej firmy oraz Spinner® Blade IONTM rower stacjonarny. Laureatów tych zgłosiła firmą Star Fitness z Poznania. Ponadto jury konkursowe nagrodziło także System SYNGRY BlueSky™ ameryńskiej marki Life Fitness, którą zgłosił Top-Gym Wolny, Śmielak sp. j. z Wrocławia.

Wybór Konsumentów

Przez miesiąc od rozpoczęcia targów trwa kolejny etap konkursu "ZŁOTY MEDAL - Wybór Konsumentów". Na laureatów głosować można na stronie www.zlotymedal.mtp.pl, a w podczas wydarzenia targowego oddawano już głosy STREFIE MISTRZÓW - specjalnie zaaranżowanym stoisku. Tytuł WYBÓR KONSUMENTÓW 2014 zostanie przyznany zwycięzcy miesiąc po zakończeniu imprezy targowej.

Najlepsze stoiska

Statuetką Acanthus Aureus nagrodzono trzy stoiska, które zostały najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej. Nagrodę otrzymały firmy: TOP-GYM Wolny, Śmielak Sp. J., STAR FITNESS S.A. oraz PERFECT GYM.Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje

Tegoroczna, trzecia edycja Kongresu FIT-EXPO Trendy i Innowacje cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 osób, które pod okiem znakomitych prelegentów i szkoleniowców podnosili swoją wiedzę m. in. z zakresu sprzedaży, coachingu, a także wymieniali doświadczania dotyczące branży fitness. Wypełniona po brzegi sala wykładowa dobitnie świadczyła o potrzebie zgłębiania wiedzy. W drugim dniu, dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie zajęcia warsztatowe prowadzone w blokach począwszy od sprzedaży i obsługi klienta po social media, komunikację i coaching menedżerski czy marketing w praktyce.

Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA

EU4YA jako jedyna w Polsce trzydniowa konwencja fitness pobiła rekord ćwiczących - 1000 osób! Sześć sal, na których odbywały się zajęcia tętniły energią. Blisko 100 godzin zajęć prowadziło aż 80 prezenterów z 12 renomowanych szkół. Tutaj uczestnicy, wśród których byli instruktorzy fitness zapoznali się z debiutami układów choreograficznych, ćwiczeń czy nowych podejść do ćwiczeń, a które wkrótce pojawią się w polskich fitness klubach. Po raz pierwszy ćwiczono w strefie TRX. Po raz pierwszy na konwencji odbyły się teoretyczne warsztaty, które zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem. Jak zawsze EU4YA jest źródłem inspiracji i wiedzy w branży fitness.

Wyjątkowi goście wystawców

Na stoiskach wystawców można było spotkać znakomitych sportowców oraz znane w branży fitness osoby. Gośćmi firmy Fitcast byli trzej sportowcy: KONRAD BALCERZAK Mistrz Świata w kulturystyce klasycznej w kategorii JUNIOR, DANIEL DE WILD holenderski lekkoatleta oraz MARCIN ŚWIERC wielokrotny Mistrza Polski w biegach górskich i ultra. Z kolei na stoisku ekspertfitness.com trenował DAMIAN JANIKOWSKI - zapaśnik, mistrz olimpijski z Londynu. Z kolei na stoisku firmy ITP S.A. gościła EWA CHODAKOWSKA, do której ustawiła się kolejka fanek i fanów.  

Strefa Zdrowia

Organizatorzy targów przygotowali dla entuzjastów aktywnego trybu życia tak zwaną Strefę Zdrowia. W wyznaczonych miejscach na terenie ekspozycji dyżurowali specjaliści, którzy udzielali gościom bezpłatnych porad i wskazówek. Można było zasięgnąć cennych porad dietetyczki oraz kosmetologa.

Za rok jubileusz

Za rok odbędzie się dziesiąta edycja Targów FIT-EXPO 2015 fitness & sport park. Po raz kolejny będzie to profesjonalna arena prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań oraz wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branży fitness. Już dziś warto pokusić się do wpisania targów FIT-EXPO do swojego kalendarza działań marketingowych.

źródło i zdjęcia: www.fitness.mtp.pl

logo footer