BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

FERMACELL w przedszkolu zbudownym z klocków

Konstrukcje modułowe to bardzo szybko rozwijająca się na świecie gałąź budownictwa komercyjnego i publicznego. Jednym z najlepszych przykładów zastosowania tej nowoczesnej technologii w Polsce jest Miejskie Przedszkole w Piastowie. Placówkę oświatową zbudowała firma Moduł System w oparciu o systemy suchej zabudowy feramcell.


Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie to idealny przykład komfortowego, bardzo atrakcyjnego wizualnie i nowoczesnego budownictwa w Polsce, wykonanego w technologii modułowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie procesu inwestycyjnego. Czas realizacji inwestycji, w porównaniu do technologii murowanej, jest krótszy średnio aż o 80%. Jest to błyskawiczny sposób na rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc w placówkach oświatowych. Technologia gwarantuje także nieprzekraczalność zaplanowanego budżetu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia eksploatacji budynku. Obiekty modułowe spełniają wszelkie obowiązujące normy oraz przepisy bezpieczeństwa i z powodzeniem są wznoszone w Wielkiej Brytanii, w Holandii i w krajach Skandynawskich.

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie to budynek parterowy o powierzchni netto 1235 m². Kubatura budynku wynosi 4560 m³, zaś jego powierzchnia zabudowy to 1368 m². Przedszkole ma siedem oddziałów i przeznaczone jest dla 165 dzieci. Głównym wykonawcą, odpowiedzialnym za całą inwestycję, była firma Moduł System.

Jesteśmy pionierami budownictwa modułowego w Polsce. Popularyzujemy tą metodę wśród inwestorów i architektów, jako szybszą, bardziej efektywną, trwałą i tańszą od tradycyjnej. Pasjonuje nas innowacja w budownictwie, zapewnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

Produkcja modułów, według wytycznych projektowych, trwała w fabryce Moduł System pięć miesięcy. Natomiast sam proces montażu konstrukcji na placu budowy zajął już tylko trzy miesiące. W przedszkolu zastosowano liczne nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania oparte na systemach suchej zabudowy fermacell. W całej konstrukcji budynku wykorzystano ponad 5000 m² płyt fermacell . Były to montowane w konstrukcji ścian płyty o grubości 12.5 mm (4000 m²), oraz płyty gr. 10 mm montowane w konstrukcji stropów (1300 m²).

Płyty fermacell są znacznie lepsze od płyt g-k ponieważ nie puchną i nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci. Bez najmniejszego problemu można do nich mocować wkrętami inne elementy konstrukcyjne i aranżacyjne. Płyty gipsowo-włóknowe to także trwałość i optymalna ochrona przeciwpożarowa, wyjaśnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

Więcej informacji na temat przedszkola i zastosowanych w nim materiałów można znaleźć na stronie: www.fermacell.pl

zdjęcie: Moduł System

logo footer