BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

VI Mistrzostwa TFA Husqvarna Poland 2014!

Najtwardsi strażacy, najtrudniejsze konkurencje, najwięcej zawodników… Nachodzą Mistrzostwa Strażaków TFA Husqvarna Poland 2014! Podczas VI już edycji tych zawodów na Toruńskiej Starówce oraz Rynku Nowomiejskim zobaczyć będzie można zmagania ponad 300 zawodników z różnych krajów Świata oraz z Polski. W tym roku będzie wyjątkowo widowiskowo, gdyż w ramach zawodów odbędą się także IV Europejskie Mistrzostwa FCC!


TFA Husqvarna Poland swoją rangą i prestiżem przyciąga najlepszych strażaków z jednostek PSP z całej Polski i ze Świata. Nie inaczej jest w tym roku - listy chętnych zawodników zostały zamknięte bardzo szybko ze względu na wyczerpanie limitu wolnych miejsc. Do udziału w tegorocznej edycji Mistrzostw Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland zakwalifikowano ponad 200 zawodników z PSP oraz ponad 100 strażaków z różnych stron świata.

Firma Husqvarna po raz kolejny zdecydowała się na wsparcie tych niezwykłych strażackich zmagań. TFA Husqvarna Poland to wydarzenie, które przyciąga z roku na rok coraz większa ilość chętnych zawodników oraz coraz większą widownię! Z wielką przyjemnością Husqvarna wspiera tych profesjonalistów, przyczyniając się poprzez te zawody do doskonalenia ich umiejętności potrzebnych w codziennej pracy, powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland.

Już w czerwcu poznamy najtwardszych strażaków!

Już wkrótce poznamy tegorocznego "Najtwardszego Strażaka" oraz "Najtwardszego z Najtwardszych". W ubiegłym roku, w V jubileuszowych Mistrzostwach Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland 2013 najcenniejsze tytuły zdobyli Polacy: Marcin Zdziebło z Krakowa oraz Paweł Hess z Bielska-Białej. Jak będzie w tym roku?

Pod koniec czerwca w Toruniu zapowiada się wyjątkowa rywalizacja. Najpierw czekają na nas rywalizacje z formuł FCC - to wszystko 26 i 27 czerwca. Natomiast w sobotę, 28 czerwca odbędzie się formuła TFA, a na IV Europejskie Mistrzostwa w formule FCC przyjadą najlepsi zawodnicy z kilkunastu krajów z całego świata. Wszyscy rywalizować będą o nagrodę specjalną - możliwość uczestnictwa na Mistrzostwach Świata w USA oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez głównego sponsora - firmę Husqvarna Polska. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i kibicowania strażakom! Tradycyjnie czekają dla widzów widowiskowe konkurencje i emocje, a dla dzieci możliwość udziału w tzw. Mini TFA przy wsparciu zawodowych strażaków, powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Mistrzostw TFA Husqvarna Poland.

Przebieg FCC & TFA Husqvarna Poland 2014 - 26-28 czerwca


Pierwsze dwa dni Mistrzostw (26 i 27 czerwca) to rywalizacja w ramach formuły FCC (Firefighter Combat Challenge). Rozegranych zostanie 5 dyscyplin przeprowadzonych w rygorystycznych przepisach regulaminowych. Czas na ich wykonanie to maksymalnie 4 minuty. Strażacy będą mieli za zadanie: wbiec na wieżę, wciągnąć kilkudziesięciokilogramowy pakiet węży na drugą kondygnację, uderzeniami młota przesunąć obciążenie po wyznaczonym poziomym torze, pokonać slalom oraz przeciągnąć napełnioną linę gaśniczą, podnieść i przeciągnąć ważącego 70 kilogramów manekina tyłem na dystansie ok. 50 m.

Dodatkowym utrudnieniem w FCC jest fakt, iż zawodnicy będą w pełnym umundurowaniu, które znacząco utrudnia ruchy oraz z butlami tlenowymi. Konieczne jest zatem takie zarządzanie oddechem - aby nie skończył się tlen w butli przed końcem wykonania zadań. Strażacy startować będą indywidualnie, w sztafetach oraz w tandemach.

28 czerwca, w sobotę, odbędzie się druga część rywalizacji - formuła Toughest Firefighter Alive (TFA). Jednak przystąpią do niej najlepsi zawodnicy z poprzednich dni. Ta formuła wymaga dyscypliny całorocznej w procesie treningu. W ramach formuły TFA na 4 torach zawodnicy będą mieli do wykonania następujące zadania:

1. Rozwinąć i podłączyć dwie linie wężowe do motopompy oraz zwinąć linie wężowe i złożyć je do skrzynek. Dodatkowo konkurencja wykonywana jest w aparacie ochronnym dróg oddechowych.

2. Uderzyć 100 razy 6-kilogramowym młotem w specjalnie przygotowaną konstrukcję, przebiec przez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk do 15 kg, następnie podnieść i przenieść 70 kg manekina na odcinku 50 metrów, a w ostatnim etapie wejść i przeskoczyć przez 3 metrową ścianę.

3. Przystawić dwie drabiny o długości ponad 4,5 metra do ściany, pokonać schody na 12-metrowej wieży - wnosząc 15 kg obciążenia, a następnie wciągnąć węże na szczyt tej wieży za pomocą liny. W ostatnim etapie zawodnicy muszą znieść obciążenia z wieży i przykręcić element gaśniczy do prądownicy. Dla utrudnienia konkurencja wykonywana jest w aparacie ochronnym dróg oddechowych.

4. W ostatnim etapie zawodnicy muszą zaliczyć 300-metrowy bieg z wężami gaśniczymi, a następnie wejść na 40-metrową wieżę, po wąskiej zabytkowej klatce schodowej - w aparacie ochronnym dróg oddechowych.

Wszystkie konkurencje są ograniczone limitem czasowym. Na wykonanie każdej z nich zawodnicy mają zaledwie 4 minuty.

źródło i zdjęcie: Husqvarna AB

logo footer