BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Mszczonowie powstanie Aquapark - Park of Poland

Wraz z początkiem 2015 roku na terenie gminy Mszczonów ruszy budowa największego Aquaparku w Europie Środkowo-Wschodniej. Koszt pierwszego etapu inwestycji Park of Poland kosztować będzie 100 milionów euro.


Jak zapewniają inwestorzy (firma Global Parks Poland należąca do Mookiego Greidingera wraz z partnerem projektu firmą Wund Gruppe Josefa Wunda), pierwsi goście będą mogli skorzystać z Aquaparku Park of Poland już w listopadzie 2016 roku. Obiekt wygeneruje zaś około 1000 nowych miejsc pracy.

Dzięki podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy inwestorami za dziewięć miesięcy ruszy budowa pierwszego etapu parku rozrywki na terenie gminy Mszczonów (Park of Poland). Inwestor w pierwszym etapie wybuduje Aquapark na obszarze dwudziestu hektarów gruntów.

Będzie to najnowocześniejszy i największy Aquapark w tej części Europy. Obiekt podzielony zostanie na trzy części. Pierwsza przeznaczona będzie dla rodzin z dziećmi, drugą stanowić będą atrakcje dla zdrowia, trzecią zaś przewidziano dla młodych ludzi, którzy będą korzystać z licznych atrakcji wodnych.

W pierwszej fazie projektu skupiamy się na dwudziestu hektarach gruntów ze stu pięćdziesięciu, które zakupiliśmy do tej pory. W dalszej perspektywie zamierzamy rozbudowywać obiekt o kolejne atrakcje, w tym m.in. centra handlowe i konferencyjne oraz hotele, mówił Peter Dudolenski dyrektor zarządzający Global City Holdings.

źródło i zdjęcie: www.mszczonow.pl

logo footer