BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Tor Łyżwiarski Stegny zostanie zadaszony

Dwadzieścia milionów złotych, tyle Warszawa przeznaczy na modernizację i zadaszenie Toru Łyżwiarskiego Stegny. Tyle samo na ten cel przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. To pozwoli na całoroczne korzystanie z obiektu zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo w treningach łyżwiarzy szybkich.


Podczas briefingu prasowego, który odbył się w środę, 25 czerwca, na terenie obiektu przy ul. Inspektowej 1, Minister Sportu i Turystyki RP Andrzej Biernat oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie ogłosili decyzję o wykonaniu modernizacji oraz zadaszenia mokotowskiego toru.

Chcemy zmodernizować tor łyżwiarski Stegny, żeby mógł służyć zarówno mieszkańcom Warszawy - rekreacyjnie, jak również sportowcom, którzy uprawiają łyżwiarstwo szybkie zawodowo. Modernizacja będzie przebiegać etapowo. W pierwszej fazie wykonana zostania hala lodowiska oraz przeprowadzony remont zaplecza, mówiła podczas spotkania z dziennikarzami Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Zadaszenie pełnowymiarowego toru łyżwiarskiego dla łyżwiarstwa szybkiego będzie kosztowało 40 milionów złotych. Połowa tej kwoty będzie wydatkowana z budżetu m.st. Warszawy.

Warszawa jako jedyny samorząd złożyła konkretną ofertę współpracy w związku z planowaną budową krytego toru dla łyżwiarzy szybkich. Bardzo cieszę się, że w mieście w którym jest tak wielu sympatyków łyżwiarstwa powstanie tego typu obiekt, powiedział podczas briefingu Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki RP.

W ramach pierwszego etapu modernizacji, poza przykryciem obiektu, przewiduje się wykonanie niewielkiego remontu dotychczasowych pomieszczeń technicznych. W przyszłości przewidziana jest również rozbiórka istniejącego zaplecza i zastąpienie go nowym obiektem szatniowo-hotelowym, stanowiącym integralną część hali. Dodatkowo rozbudowane miałyby zostać trybuny oraz wykonany remont hali sportowej i kortów tenisowych. W ostatnim etapie inwestycji przewidziane jest całkowite zagospodarowanie terenu ośrodka Stegny wraz z wykonaniem nowych dróg, parkingów oraz nasadzeń zieleni.

Sukcesy naszych panczenistów, w tym wychowanki Warszawskiego Towarzystwa Łyżwiarskiego Stegny Katarzyny Woźniak, na tegorocznej olimpiadzie w Soczi potwierdzają, jak wielkie znaczenie ma ta inwestycja dla dalszego rozwoju łyżwiarstwa szybkiego. Inwestycja pozwoli również na całoroczne wykorzystanie toru zarówno przez warszawskie dzieci i młodzież, jak i dorosłych uprawiających ten sport rekreacyjnie.

źródło i zdjęcie: www.um.warszawa.pl

logo footer