BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wpływ EURO 2012 na rynek pracy

Trwają przygotowania do EURO 2012. Choć obecnie analizy GUSu czy Ministerstwa Gospodarki dotyczące sytuacji gospodarczej Polski nie wykazują spektakularnego wzrostu produkcji budowlano-montażowej oraz poziomu zatrudniania z powodu realizacji turnieju, w prognozach do 2012 roku szacuje się kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy.

Branże, w których planuje się wzrost etatów to: budownictwo, hotelarstwo, handel oraz produkcja żywności. Zwłaszcza w budownictwie, pomimo kryzysu, obserwowana jest tendencja wzrostowa wielkości zatrudniana, co potwierdzają wyniki ogólnopolskiej ankiety przeprowadzonej przez firmę K&K Selekt oraz Konfederację Pracodawców Polskich. Ponad połowa ankietowanych firm z branży budowlanej i okołobudowlanej zaangażowanych w przygotowania EURO 2012 potwierdza, że planuje wzrost zatrudnienia.

Pytanie czy poszukiwani specjaliści są dostępni na polskim rynku pracy? Jak pokazuje doświadczenie z lat ubiegłych, w naszym kraju istnieje deficyt wykwalifikowanych pracowników w zawodach budowlanych. Zapewne niedobór specjalistów pogłębi się w miarę zbliżania do startu turnieju, kiedy prace przygotowawcze będą najbardziej zintensyfikowane. Z tego powodu firmy zaangażowane w przygotowania EURO szukają alternatywnych rozwiązań z dziedziny HR aby zapobiec brakom kadrowym. Sprawdzoną metodą jest usługa eksportowa. Projekt polega na delegowaniu pracowników z innych krajów do pracy na rzecz polskich firm produkcyjnych. Taka opcja sprawdziła się już dawno w wielu krajach wysokorozwiniętych.

Źródło: PL.2012


logo footer