BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przygotowania do przebudowy pływalni w Oświęcimiu

Oświęcimska pływalnia będzie przebudowywana. Miasto otrzymało wstępne zapewnienie finansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po spełnieniu określonych warunków inwestycja może być dofinansowana kwotą blisko 23 mln zł.


To jedyne pieniądze, jakie miasto może pozyskać na przebudowę krytej pływalni. Nie ma takiej możliwości w ramach programów unijnych.

Od dwóch lat przygotowujemy się do tej inwestycji. Mamy dokumentację projektową wraz z pozwoleniem, co pozwoliło nam ubiegać się o środki z ministerstwa, mówi Janusz Chwierut pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. Wydaje się, że są duże szanse otrzymania tych pieniędzy. Musimy tylko spełnić stawiane warunki dotyczące obiektu tak, aby był nie tylko areną szkolenia sportowego, ale też zawodów krajowych i zagranicznych, dodaje.

Kryta pływalnia liczy już ponad 40 lat, wymaga pilnego doinwestowania i dostosowania do obecnych standardów. Jej kompleksowa przebudowa ma kosztować ponad 50 milionów złotych. Dlatego miasto stara się o wsparcie z ministerstwa sportu.

Mamy ogromną odpowiedzialność za ten obiekt, który powinien służyć zawodnikom i mieszkańcom, podkreśla prezydent. Obok funkcji treningowej stawiamy na rekreację, dodaje.

W ubiegłym roku za ponad 1,7 milionów złotych miasto przebudowało instalację uzdatniania wody basenowej, w tym system filtracji i podgrzewania. Teraz czas na kolejne zmiany.

Projekt przebudowy krytej pływalni w Oświęcimiu zakłada wyremontowanie niecki basenowej wraz z basenem rozgrzewkowym. W planach jest powiększenie małego basenu, aby uzyskać dwa tory do nauki pływania, a także zaplecze do hydromasażu. Uwzględniono też brodzik dla maluchów, strefę odnowy biologicznej oraz zjeżdżalnie zewnętrzne. Zmieni się również zaplecze socjalno-sportowe. Obiekt będzie zapewniał swobodne korzystanie osobom niepełnosprawnym. Powstaną też miejsca parkingowe, w tym dla niepełnosprawnych.

źródło i zdjęcie: http://web.um.oswiecim.pl/oswiecim/

logo footer