BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraińskie lotniska będą gotowe na EURO 2012

Ukraiński Gabinet Ministrów jest gotowy przedstawić do sierpnia UEFA gwarancje na terminowe przygotowanie lotnisk do EURO 2012 - powiedział wicepremier Iwan Wasiunyk w Channel 5.

Wicepremier podkreślił, że w tej chwili rządowa ekipa praktycznie kończy układać ostateczne projekty rozwoju lotnisk i przed 31 lipca, jak żąda UEFA, udzieli w imieniu rządu i miast gospodarzy całkowite gwarancje finansowego zabezpieczenia i realizacji tych projektów, w tym także budowę pasów startowych.

Zapewnił, że przygotowanie lotnisk odbywa się zgodnie z harmonogramem. Już w 75 proc. gotowy jest pas startowy donieckiego portu lotniczego, w Charkowie budowa pasa rozpocznie się pod koniec tego miesiąca, we Lwowie trwa budowa, a pod koniec września rozpocznie się budowa i rekonstrukcja dwóch terminali we Lwowie i Doniecku.

Wicepremier zwrócił uwagę, że na przygotowania do EURO przewidzianych jest około 4,3 miliardów hrywien z Funduszu Stabilizacji w 2009 roku, a około 3,5 miliardów hrywien ze specjalnego funduszu na UkrAvtoDor (instytucja zajmująca się budową i modernizacją dróg na Ukrainie) na naprawę dróg.

Źródło: PL.2012
Fot. www.soplo.ru

logo footer