BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa basenu olimpijskiego w Lublinie

Trwa budowa basenu olimpijskiego w Lublinie. Kompleks będzie składał się z dwóch części: sportowej oraz rekreacyjnej. Inwestycja ma kosztować około 100 milionów złotych.


Zespół krytych pływalni powstaje przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Kompleks będzie składał się z dwóch części: sportowej oraz rekreacyjnej. W pierwszej, centralnej części znajdzie się 50-metrowy basen olimpijski z ruchomym dnem. Wokół niego staną trybuny dla 2100 widzów. Basen będzie przeznaczony do rozgrywania zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej oraz do treningów.

Druga część będzie połączona z budynkiem dotychczasowego basenu. Znajdą się tu baseny rekreacyjne ze strefami do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzeką, zjeżdżalnią i pomieszczeniami technicznymi w podbaseniu. Obok zespołu sportowego powstanie miniaquapark.

Całość kosztować będzie około 100 milionów. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 36 mln złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma być gotowy w marcu przyszłego roku.

źródło i zdjęcie: www.um.lublin.pl

logo footer