BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe drogi rowerowe w Rybniku

W Rybniku powstaną drogi rowerowe. Prezydent miasta przeznaczył 130 tysięcy złotych na stworzenie koncepcji sieci dróg rowerowych, uwzględniającej obecne trasy rowerowe i komunikację z sąsiednimi gminami oraz regionami.


W związku z możliwością pozyskania pieniędzy zewnętrznych na rozbudowę rybnickich tras i budowę nowych dróg rowerowych, prezydent Rybnika postawił na opracowanie koncepcji dróg rowerowych w mieście. W konsekwencji już za kilka miesięcy powstanie dokument pozwalający na stworzenie rowerzystom w Rybniku warunków na europejskim poziomie.

Obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania technicznych możliwości budowania nowych dróg rowerowych i adaptacji istniejących tras. Chciałbym, aby pierwsze efekty naszych prac rowerzyści zauważyli już w przyszłym roku, mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika. Obecnie budujemy dwukilometrową drogę rowerową wzdłuż remontowanych odcinków ulicy Rudzkiej oraz 400 metrów drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Podmiejskiej, dodaje prezydent.

Wzorem mają być m.in. sprawdzone rozwiązania holenderskie. Zapowiadane drogi rowerowe mają mieć asfaltową nawierzchnię oraz niezbędną infrastrukturę, w tym parkingi rowerowe i centrum przesiadkowe, np. w okolicy dworca komunikacji miejskiej. Powstaną też wytyczne do projektowania nowych dróg rowerowych.

Rybnik ma ponad 100 kilometrów szlaków rowerowych. W większości biegną one poza terenami należącymi do miasta, a są to przede wszystkim tereny nadleśnictwa, elektrowni i osób prywatnych. Dbając o nie, miasto przeznacza co roku około 80 tysięcy złotych na odtwarzanie oznakowania tras rowerowych, często niszczonego przez wandali. Na bieżąco prowadzone są też prace modernizacyjne szlaków na terenach miejskich.

źródło i zdjęcie: www.rybnik.pl

logo footer