BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gorlice: Skatepark oddany do użytku

22 sierpnia nastąpiło otwarcie skateparku w Gorlicach. Ostatecznie koszt inwestycji przekroczył 320 tysięcy, przy czym Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 100 tys. zł.


Prace przy budowie obiektu, prowadzone przez firmę Altramps, trwały od maja do lipca 2014 roku. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych formalnych uzgodnień skatepark mógł być oddany do użytku.

Skatepark w Gorlicach stanowi doskonałe uzupełnienie dla oferty obiektów rekreacyjnych zlokalizowanych w tej części miasta - jego położenie dobrze komponuje się z położonymi w najbliższym sąsiedztwie basenami, boiskami do siatkówki plażowej czy kortami tenisowymi.

Skatepark powstał z inicjatywy młodych mieszkańców Gorlic, którzy zebrali kilka tysięcy podpisów pod petycją skierowaną do burmistrza Witolda Kochana. Gorliccy skatersi mieli również wpływ na kształt obiektu i dobór jego wyposażenia. Obiekt miał pierwotnie powstać w ubiegłym roku, jednak wyniki ofert złożonych w przetargu na jego wykonanie znacznie przekraczały przeznaczoną wówczas w budżecie miasta na ten cel kwotę.

Ostatecznie koszt budowy skateparku w Gorlicach przekroczył 320 tysięcy, przy czym Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 100 tys. zł. (ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej).

źródło i zdjęcie: www.gorlice.pl

logo footer