BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Unieważniony przetarg na modernizację basenu we Wrocławiu

Spółka Wrocławskie Inwestycje unieważniła przetarg na modernizację i przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej z powodu zbyt drogiej oferty. W postępowaniu ofertę złożyła tylko jedna spółka, Inter-System z Wrocławia, która swoje usługi wyceniła na blisko 86 mln zł.


W ogłoszeniu o unieważnieniu przetargu Wrocławskie Inwestycje informują, że zamawiający przeznaczył tylko 34 mln zł na tą inwestycję. Skąd tak duża rozbieżność z kwotą wymienioną w ofercie?

Szacowane przez nas koszty dla tej inwestycji to ok. 70 mln zł. 34 mln zł są zapisane w budżecie miasta, ale pamiętajmy, że na modernizację basenu jest też dotacja z ministerstwa sportu, zatem rozbieżność jest znacznie mniejsza niż sugeruje to decyzja o unieważnieniu, tłumaczy rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński.

Spółka nie zamierza zaniechać poszukiwania wykonawcy. Już przygotowujemy nowe postępowanie. Mamy nadzieję, że zainteresuje ono więcej firm, które złożą korzystniejsze oferty, mówi Marek Szempliński.

Nowy basen ma być przygotowany do rozegrania 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. Projekt zakłada budowę krytej pływalni o wymiarach olimpijskich (50 m na 25 m) z zespołem sąsiadujących z nim basenów sportowo-rekreacyjnych oraz zagospodarowanie terenu i budowę infrastruktury technicznej. Mają także powstać trybuny na 500-700 miejsc.

Zakończenie prac powinno nastąpić do 30 kwietnia 2016 r tak, aby latem tego roku amatorzy kąpieli mogli przetestować nowy obiekt. Unieważnienie przetargu na razie nie ma wpływu na termin zakończenia inwestycji, informuje Marek Szempliński.

źródło i zdjęcie: http://www.wroclaw.pl

logo footer