BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu

Od 4 miesięcy trwają prace przy budowie Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki w Elblągu. Już widać fundamenty przyszłego kompleksu. W elbląskim Centrum Rekreacji Wodnej znajdą się cztery baseny: sportowy 25-metrowy, do nauki pływania, rekreacyjny oraz dla dzieci.


W tym miesiącu zakończono roboty ziemne i ustawiono ściany zewnętrze piwnic i słupy. Rozpoczął się także montaż ścian wewnętrznych w części podpiwniczonej, mówi Elżbieta Gieda, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przystąpiono do wykonywania stropów piwnic i posadzek pod nieckami basenowymi. Nadal trwają prace przy układaniu sieci wodno-kanalizacyjnych w terenie, a także roboty budowlane związane z wykonaniem powierzchni utwardzonych, tj. parkingów, chodników i ścieżek rowerowych.

Do końca 2014 r. zaplanowano wykonanie prac na etapie zadaszenia Centrum Rekreacji Wodnej w stanie surowym, tak aby w okresie zimowym można było prowadzić roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Już w III kwartale przyszłego roku elblążanie będą mogli skorzystać z nowoczesnego kompleksu.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln zł jest kwotą dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

To będzie obiekt o kubaturze ponad 35 tysięcy metrów sześciennych, a zagospodarowany zostanie teren na obszarze 16,4 tys. metrów kw., dodaje Elżbieta Gieda.

Przy obiekcie powstanie również parking z 200 miejscami postojowymi. Po zakończeniu budowy obiektem będzie zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Centrum Rekreacji Wodnej jest pierwszym etapem inwestycji. W ramach innego projektu miasto przygotowuje się do remontu ulicy Moniuszki. W przyszłości władze miasta planują rewitalizację zamkniętego kąpieliska przy ul. Spacerowej, znajdującego się w sąsiedztwie obecnej inwestycji.

źródło i zdjęcie: http://www.elblag.eu

logo footer