BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Miejski w Lublinie już gotowy

Prezydent Krzysztof Żuk podpisał protokół odbioru Stadionu Miejskiego od wykonawcy, firmy Budimex. Stadion jest już w użytkowaniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Stadion piłkarski ma dokładnie 15 400 miejsc siedzących numerowanych. Wyposażony będzie w zadaszone trybuny z wydzielonym sektorem VIP na 650 miejsc oraz w wbudowany w bryłę stadionu budynek główny o pow około 8800 m². Znajdzie się w nim zaplecze szatniowo-socjalne i sanitarne dla zawodników, dziennikarzy oraz strefa VIP, w której planowane jest utworzenie m.in. 18 skyboxów, restauracji, sali konferencyjnej oraz loży.

W budynku głównym znajdzie się również strefa odnowy biologicznej i sale ćwiczeń, pomieszczenia administracyjne i techniczne. W budynku komercyjnym o powierzchni ok 700 m² zlokalizowanym w podtrybuniu przewidziano: sklep sportowy, dwa gabinety kosmetyczne, pub sportowy, natomiast w pozostałej części podtrybunia zaplanowane zostały: bary, sanitariaty i punkty pierwszej pomocy.

Na terenie obok stadionu przewidywana jest czterotorowa bieżnia tartanowa teningowa oraz dwa pełnowymiarowe nawadniane boiska treningowe (jedno z trawą sztuczną, drugie z naturalną). Parkingi znajdujące się wokół obiektu stadionu pomieszczą łącznie 1027 pojazdów, w tym 816 stanowisk przewidziano jako miejsca ogólnodostępne, 150 stanowisk przeznaczonych jest dla VIPów, 50 miejsc dla mediów i 11 dla działaczy klubowych. Ogółem powierzchnia działki wynosi 185 166,00 m², natomiast powierzchnia zabudowy około 11 812,00 m².

Budowa stadionu miejskiego w Lublinie wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu jest współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego 2007-2013, Działanie: 8.2 Infrastruktura szkolna i sportowa.

źródło i zdjęcie: www.um.lublin.pl

logo footer