BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie kompleksu sportowego w Konstancinie

W piątek, 12 września, nastąpiło otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Obiekt kosztował ponad 2,3 mln złotych.


Budowa najnowocześniejszego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Konstancinie-Jeziornie trwała rok, ale starania o inwestycję znacznie dłużej. Zainicjował je mieszkaniec Konstancina Tomasz Nowicki, który w 2010 r. wraz z kolegami wystąpił do władz gminy z propozycją budowy skateparku.

Musimy odpowiadać na potrzeby młodzieży i tworzyć miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu, podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. Jestem zadowolony ze współpracy z młodymi mieszkańcami gminy przy tym projekcie, który był w pełni z nimi konsultowany. Uznaliśmy, że nikt lepiej nie będzie wiedział, czego potrzebują. To była dobra decyzja, dodaje burmistrz Konstancina.

Kompleks w Konstancinie, który kosztował ponad 2,3 mln złotych, wygląda imponująco. Powstały na nim ogrodzone wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej i ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko do siatkówki lub badmintona, nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu, ścianka wspinaczkowa i oczywiście skatepark z przeszkodami dla amatorów deski, rolek czy bmxów.

Na terenie kompleksu wybudowano również wiatę na rowery o dość wymyślnej konstrukcji. Nie zabrakło też alejek spacerowych wyłożonych kostką, ławek, koszy na śmieci oraz ozdobnych krzewów, drzewek i nowych trawników. Zimą ma powstać jeszcze sztuczne lodowisko. W sąsiedztwie obiektu, który jest oświetlony i monitorowany, powstał parking, gdzie zmieści się ok. 60 samochodów.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer